Pauza končí, Orli odjíždí do Salzburgu

Naši soupeři
ÚT 12. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Po reprezentační přestávce čeká znojemské hokejisty další zápolení, na pořadu je odveta proti Salzburgu. V minulém zápase Orli zvítězili na domácím ledě, o stejný nebo lepší výsledek se poperou i nyní. Výhra nad Red Bullem by totiž Orlům již téměř jistě zajistila vstupenku do play-off. Salzburg má také možnost se do vyřazovacích bojů ještě dostat, potřebuje ale každý bod. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Salzburg se trápí. Tak by se dala popsat letošní sezona, ale i minulá. Vždyť vloni byl Red Bull mistrem, rok předtím taktéž. Co se stalo nejbohatšímu celku soutěže nikdo neví. Po loňské sezoně, kdy skončil Salzburg již ve čtvrtfinále play-off s pozdějším vicemistrem Klagenfurtem, by se dalo čekat, že klub s takovými finančními možnostmi se dokáže vyšvihnout do čela. Leč nestalo se, Red Bull letos musí bojovat o play-off, v čemž si prozatím nevede vůbec dobře.

foto
⇒  Matthias Trattnig je rakouský reprezentant a opora týmu.

V dosavadních bojích o vyřazovací část totiž nastřádal pouhé čtyři body k třem bonusovým za umístění po základní části. To stačí Salzburgu na prozatímní třetí místo v nadstavbové tabulce, kde disponuje stejně body jako Lublaň. Na play-off ale takovéto výsledky nestačí, pokud chce tým kolem hlavního trenéra Pierra Pagého uspět, bude muset mnohem více zabrat.

Týmu bude s jistotou chybět útočník Manuel Latusa, v bráně by se měl objevit po delší odmlce Bernd Brückler. Dva útočníci Salzburgu se také účastnili rakouského postupu na OH v Soči, konkrétně Matthias Trattnig a Thomas Raffl. Oba hráči budou připraveni.

Z kabiny Orlů

Znojmo naproti tomu vloni překvapilo svou účastí v play-off, letos prozatím vše nasvědčuje tomu, že Orli svůj loňský výkon minimálně napodobí. Vše hraje do karet právě svěřencům Martina Stloukala. Chřipka se zdá být vymýcena, až na dlouhodobá zranění by měli být všichni hráči připraveni. Minulý zápas proti Salzburgu byl odehrán ještě za nemoci, Orli přesto dokázali zvítězit.

foto
⇒  Trenér Stloukal bude mít k dispozici téměř kompletní kádr.

Právě marodka trápila až příliš často. Zřídkakdy byl v zápase k dispozici celý kádr. V poslední části soutěže tak dostávali pravidelně příležitost i někteří junioři. Nyní by měli být mimo hru už jen dlouhodobě zranění Podešva s Šedou. U obou by se mělo jednat o záležitost dvou týdnů.

„Přípravný týden proběhl tak napůl. Rozhodli jsme se kvůli zdravotním problémům snížit objem přípravy na polovinu, ale jsem si teď jistý, že to byl správný krok. V Salzburgu se budeme snažit vyhrát, případné vítězství by nám již prakticky zajistilo play-off. Další zápasy už bychom poté mohli brát jako přípravu na play-off, mohli bychom se věnovat více i různým činnostem, které by přímo nesouvisely s přípravou na dané utkání, na daného soupeře. V Salzburgu bude chytat Ondřej Kacetl," zní z úst hlavního znojemského trenéra Martina Stloukala.

Vzájemné zápasy

1. kolo: Salzburg – Znojmo 1:3
14. kolo: Znojmo – Salzburg 5:4p
27. kolo: Znojmo – Salzburg 4:3p
43. kolo: Salzburg – Znojmo 3:4
Q5: Znojmo - Salzburg 3:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Igor Dremelj #2, Gergely Kincses #33
Čároví: Alexander Dreier #90, Timo Ettlmayr #69

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta - Lattner, Fiala, Jarůšek - Rožník, Bartoš, Beránek - Beroun, Strömberg, Komínek - Müller, Pucher, Uram.

EC Red Bull Salzburg: Gračnar - Richmond, Trattnig, Wesler, Glenn, Lynch, Heinrich, Davison, Pallestrang - Raffl, Cullen, Obrist - Brucker, Duncan, Latusa - Kristler, Schremp, Duco - Regier, Bischofberger, Pöck.

Další zápasy 6. kola nadstavby

Dornbirner EC - SAPA Fehérvár AV19
HDD Telemach Olimpija Ljubljana - HC TWK Innsbruck “Die Haie“
Moser Medical Graz99ers - EC VSV
UPC Vienna Capitals - KHL Medveščak Zagreb
AC-KAC - EHC LIWEST Black Wings Linz

NEWSLETTER