První změny na soupisce Orlů

Odchody zasáhly všechny hráčské posty. V brankovišti nadále nebude pokračovat Filip Maláč, který v orlím dresu odchytal třiatřicet utkání, vychytal tři čistá konta a průměr obdržených gólů si udržel na čísle 2,43. V základní části byl brankářem číslo jedna.
V obranných řadách se loučí Lukáš Motloch, jehož klub přivedl v průběhu září jako náhradu za Jana Sedláčka. Naskočil do šestatřiceti duelů, ve kterých nasbíral čtrnáct bodů (1+13), ovšem na konci února utrpěl zranění v horní části těla, které ho vyřadilo i z bojů play-off. Dále nebude pokračovat také Petr Kubíček, jednadvacetiletý obránce byl v kádru nejvyšším mužem, v seniorském hokeji plně působil druhou sezónu, nastoupil do dvaapadesáti zápasů, z nichž si odnesl jedenáct bodů (2+9). Trojici odcházejících obránců zakončuje Jakub Jenáček, jenž na jihu Moravy odehrál tři sezóny, nastoupil do sto padesáti střetnutí a získal jednapadesát bodů (10+41). V letošní sezóně jich vyprodukoval dvacet (3+17), znojemský tým reprezentoval i na utkání hvězd 2. ligy a během svého působení v dresu s orlem na hrudi se stal klíčovým hráčem vyřazovacích bojů, ve kterých uměl rozhodovat důležité souboje.
Z útočníků nebude ve znojemském dresu pokračovat Patrik Urban, který před sezónou přišel z Vrchlabí a hned se stal jedním z nejproduktivnějších hráčů mužstva, především díky jeho přehledu o hře. Zasloužil se celkem o třiačtyřicet bodů (15+28), bohužel jej v závěru sezóny vyřadilo ze hry také zranění, vinou čehož Orlům ve vyřazovacích bojích nemohl pomoct. Dalším hráčem, jehož fanoušci v příští sezóně neuvidí, je Jiří Karafiát. I on se stal důležitým článkem celku, v jednapadesáti kláních obstaral devětačtyřicet bodů (19+30) a formou střídavých startů vypomáhal i prvoligové Třebíči, kde také předváděl velmi dobré výkony. Třetím v pořadí je Marek Brada, jenž se k Jihomoravanům připojil až v průběhu sezóny, přesto stihl odehrát osmačtyřicet zápasů a po boku zkušených útočníků Roberta Havláta a Mikuláše Bíchy zaznamenal pětadvacet bodů (7+18). Poslední jméno na seznamu je Jakub Masař, ve Znojmě odehrál dvě sezóny, během té loňské přestoupil do brněnské Techniky a v letošním ročníku se postaral o dvaadvacet bodů (10+12).
Znojemský klub děkuje všem hráčům za skvělou sezónu, odvedenou práci, reprezentaci klubu a přeje mnoho úspěchů v další kariéře.