Příprava na MS vrcholí! Česká reprezentace přijíždí do Znojma

Reprezentace
PO 25. 4. 2016
Příprava české hokejové reprezentace jde do finále! Dva ze tří posledních zápasů před květnovým mistrovství světa v Rusku odehraje tým Vladimíra Vůjtka na znojemském ledě proti Švédsku! Kemp odstartuje v úterý odpoledne.
Richard Jarůšek odešel ze Znojma v roce 2014. Od té doby se usadil v Mladé Boleslavi a nyní se na jihomoravské led vrací v reprezentačním dresu

Reprezentační mužstvo se po dvou zápasech ve Finsku přesouvá na zimní stadion ve Znojmě. Oficiální sraz je naplánován na úterý ve 14:00 hodin a tým pod vedením hlavního trenéra Vladimíra Vůjtka a jeho asistentů Josefa Jandače, Jiřího Kalouse a Jaroslava Špačka zde setrvá až do pátku.

Aktuální nominace čítá třicet jedna jmen. Mezi nimi najdeme například gólmana Pavla Francouze či útočníky Romana Červenku, Tomáše Plekance, Lukáše Kašpara, Davida Pastrňáka a další. Nechybí ani čtyřiadvacetiletý forvard Richard Jarůšek, jenž ve znojemském dresu strávil téměř pět sezón a momentálně působí v extraligové Mladé Boleslavi.

Na reprezentanty čekají ve Znojmě každodenní tréninky, avšak vrcholem kempu jsou dvě utkání Euro Hockey Tour proti Švédsku. Ty jsou na programu ve středu a v pátek vždy od 19:20 hodin. Oba zápasy budou živě přenášet kamery České televize.

Vstupenky na utkání jsou stále k dispozici a lze je zakoupit na www.hokejka.cz či v síti Ticketportal (více o prodeji vstupenek v článku zde).

Lístky na stání na oba zápasy bude navíc možné zakoupit v úterý a ve středu na pokladnách zimního stadionu. V úterý v době od 13:00 do 19:00 hodin a ve středu od 10:00 do 12:00 hodin a od 14:00 hodin až do začátku utkání.

Upozorňujeme, že všechny tréninky české i švédské reprezentace jsou neveřejné! Fanouškům tudíž nebude v těchto časech umožněn vstup do haly.

Nominace české reprezentace na kemp ve Znojmě

Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Omsk, KHL), Matěj Machovský (HC Škoda Plzeň).

Obránci: Michal Kempný (Omsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), Michal Jordán (Carolina, NHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Petr Zámorský (Örebro, Švédsko), Jakub Jeřábek (HC Škoda Plzeň), Tomáš Voráček (BK Mladá Boleslav), Milan Doudera, Josef Hrabal (oba HC Oceláři Třinec), Adam Polášek (HC Sparta Praha), Radim Šimek (Bílí Tygři Liberec).

Útočníci: Tomáš Plekanec (Montreal, NHL), David Pastrňák (Boston, NHL), Roman Červenka (Piráti Chomutov), Jan Kovář, Tomáš Filippi (oba Magnitogorsk, KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg, KHL), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Robert Kousal (Novokuzněck, KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk, KHL), Jiří Sekáč (Arizona, NHL), Milan Gulaš (Färjestad, Švédsko), Dominik Kubalík (HC Škoda Plzeň), Richard Jarůšek (BK Mladá Boleslav), Michal Birner, Michalem Řepík (oba Bílí Tygři Liberec).

Realizační tým:
Generální manažer: Slavomír Lener
Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek
Asistenti: Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček
Trenér brankářů: Petr Jaroš
Video trenér: Denis Havel
Manažer týmu: Martin Loukota
Kondiční trenér: Michal Hamršmíd
Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček
Media manažeři: Zdeněk Zikmund a Martin Procházka.

Nominace Švédska na kemp ve Znojmě

Brankáři: Jacob Markström (Vancouver, NHL), Viktor Fasth (CSKA Moskva, KHL), Joel Lassinantti (Lulea).

Obránci: Adam Larsson (New Jersey, NHL), Johan Fransson (Ženeva, Švýcarsko), Erik Gustafsson (Kloten, Švýcarsko), Magnus Nygrén (Färjestad), Gustav Forsling (Linköping), Emil Johansson (HV´71 Jönköping), Eric Martinsson (Växjö), Linus Hultström (Djurgarden).

Útočníci: Mikael Backlund (Calgary, NHL), Alexander Wennberg (Columbus, NHL), Linus Ömark (Ufa, KHL), Linus Klasen (Lugano, Švýcarsko), Mattias Sjögren (Kazaň, KHL), Robert Rosén, Richard Gynge (oba Växjö), Marcus Sörensen, Markus Ljungh (oba Djurgarden), Lucas Wallmark (Lulea), Filip Sandberg, Mattias Tedebny (oba HV´71 Jönköping), Patrick Cehlin (Rögle), Pathrik Westerholm (Brynäs Gävle).

Hlavní trenér: Pär Mårts.

NEWSLETTER