EBEL opět se dvanácti účastníky, Lublaň končí

Aktuální zprávy
ÚT 25. 4. 2017
Mezinárodní Erste Bank Eishockey liga, v níž Orli již šest let působí, bude mít i v sezóně 2017/2018 dvanáct účastníků. Změní se však jejich složení. Končící slovinskou Lublaň nahradí chorvatský Záhřeb.

V soutěži tak nadále zůstane pět národností. Osm účastníků tvoří týmy z Rakouska, po jednom pak z České republiky, Maďarska, Itálie a nově z Chorvatska. Orli naopak již nebudou cestovat do Slovinska.

EBEL 2017/2018

  • Rakousko: Vídeň, Salzburg, Klagenfurt, Linz, Innsbruck, Dornbirn, Villach a Graz
  • Maďarsko: Fehérvár
  • Itálie: Bolzano
  • Česko: Znojmo
  • Chorvatsko: Záhřeb

Lublaň vstoupila do EBEL v roce 2007, odehrála v ní tedy rovných deset sezón. Jejím největším úspěchem bylo druhé místo hned v prvním ročníku. Od té doby se dostala do play-off již jen dvakrát. Jednou skončila ve čtvrtfinále, podruhé v semifinále. Slovinci se dlouhodobě potýkají s finančními problémy, které je nakonec donutily k odchodu ze soutěže. V příštích dvou letech by měl klub strávit v Alpské lize s tím, že posléze by se mohl do EBEL znovu vrátit.

Jak jsme již dříve informovali, do EBEL se naopak vrací chorvatský Záhřeb, jenž hrál poslední čtyři sezóny v ruské KHL. Více zde.

Další rozšíření soutěže nepřipadá nyní dle slov prezidenta soutěže Petera Mennela v úvahu. "Dovedu si představit čtrnáct účastníků za dva roky, ale je to velký krok, na který se musíme nejprve připravit," řekl rakouskému deníku Hockey-News.

V Záhřebu se bude hrát opět EBEL

Vůbec poslední změna, co se složení týmů týče, nastala v roce 2013, kdy soutěž opustil právě Záhřeb a jeho místo zabralo italské Bolzano. Rok před tím opustila soutěž slovinská Jesenice a vstoupily do ní dva rakouské kluby: Innsbruck a Dornbirn.

Od roku 2003 hrálo EBEL dohromady patnáct klubů. Pouze jednu sezónu v ní strávil rakouský Feldkirch. Naopak všech čtrnáct ročníků odehrály Vídeň, Linz, Klagenfurt, Graz a Villach.

NEWSLETTER