Čas na reparát. Orli v sobotu hostí obrozené Bolzano

Naši soupeři
PÁ 1. 11. 2019
Během tří dnů čeká na znojemské Orly druhé utkání. Po čtvrtečním výjezdu do Grazu se v sobotu představí před domácími fanoušky, když se utkají s Bolzanem. V jediném zápase EBEL tohoto dne budou mít co napravovat, před čtrnácti dny italskou cestu nezvládli. Zápas začíná v 17:30.

Následující víkend je na programu Karjala Cup, v EBEL se tak v těchto dnech jede naplno. Našlapaný program na svoji kůži poznali také hokejisté Znojma, kteří ve čtvrtek odehráli zápas v Grazu. Ve druhém největším rakouském městě začali svoji výpravu úspěšně, podruhé v sezóně se střelecky prosadil Antonín Bořuta, jehož zásluhou Orli vyhráli úvodní třetinu. V první desetiminutovce druhé části ovšem inkasovali tři branky, k bodům jim nestačil ani gól Davida Bartoše v závěrečné power play.

Před sobotním zápasem se tak Orli nacházejí na osmé příčce se ziskem devatenácti bodů. Jejich následující soupeř získal o dva body více, přičemž čtrnáct z nich vydoloval z posledních pěti zápasů. Přispěly k tomu i výhry na ledě Salzburgu po samotných nájezdech a naposledy ve čtvrtek, kdy Bolzano na domácím stadionu přehrálo Villach 6:4. A to i přes skutečnost, že v zápase dvakrát prohrávalo.

Pro znojemské hokejisty tak přichází ideální čas, jak rozjetý italský celek zastavit. Za body je poženou také myšlenky na dosud poslední vzájemný zápas, který se odehrál na ledě Bolzana, se kterým prohráli vysoko 0:9.

„Máme jim co vracet. Musíme hrát celých šedesát minut, proti Grazu jsme ve druhé třetině na chvíli trochu vypadli. To nás stálo zápas. Musíme hrát naši hru a doma brát tři body.“

David Bartoš (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

 • Bolzano je k v posledních kolech k nezastavení. Z výhry se naposledy neradovalo šestého října, od té doby z pěti zápasů získalo čtrnáct bodů.
 • Poslední dva vzájemné zápasy ve Znojmě vyhrálo Bolzano.
 • Italský tým je nejhorším výběrem EBEL v přesilových hrách. Ze 66 příležitostí využil jen 5, úspěšnost je pouhých 7,6%.
 • Naopak během hry v oslabení je Bolzano velmi vysoko. Před pátečními zápasy se nachází na druhém místě s úspěšností 87,5%.

  Rozhodčí zápasu

  Hlavní rozhodčí:Baluska, Siegel
  Čároví rozhodčí:Bedynek, Kaspar

  Sestavy z posledních zápasů

  ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, Češík, Gago – Berisha, Novák, Oščádal.
  HC Bolzano:Irving – Robertson, Daly, Spinozzi, Tauferer, Glira, Flemming, Marchetti – Miceli, Hargrove, Frank – Frigo, Bernard, Insam – Giliati, Sylvestre, Bardado – Deluca, Alberga, Schweitzer.
NEWSLETTER