Orli vyráží do Grazu. Vrátí soupeři úvodní porážku?

Naši soupeři
ST 30. 10. 2019
Po měsíci a půl se Orli opětovně utkají s Grazem. V úvodním utkání sezóny až příliš pozdě začali stahovat náskok soupeře, k prvním bodům to tak nevedlo. Na konci října však budou znojemští hokejisté posíleni o domácí výhru nad Innsbruckem. Čtvrteční zápas na ledě Grazu se rozjede v 19:15.

Sváteční termín Orlům přál. Podruhé v sezóně vyzvali rakouský Innsbruck a ani na den vzniku Československa o body nepřišli. Po zářijové výhře 3:2 si v pondělí s chutí zastříleli a rakouský tým porazili vysoko 9:3. Lvím podílem se na destrukci soupeře podílel Michal Gago, jednadvacetiletý útočník si do kanadského bodování připsal hned pět bodů za tři góly a dvě asistence, zároveň se jednalo o jeho první branky v EBEL.

Nevydařený třináctý zápas ročníku naopak prožili hráči Grazu. Před vlastními fanoušky sice po více jak polovině zápasu vedli nad Fehervarem 3:1, v rozmezí 38. až 40. minuty však soupeř otočil stav na svoji stranu, v závěrečné třetině pak svůj obrat dovršil na konečných 6:3. Pro Graz to byla třetí prohra v řadě a šestá z posledních sedmi zápasů.

Před druhým vzájemným utkáním sezóny se Orli nachází na šestém místě před devátým Grazem. Rozdíl mezi oběma týmy je však pouhopouhý bod. O vyrovnanosti tabulky rovněž svědčí skutečnost, že Graz ztrácí jen dva body na čtvrtý Villach.

“Konečně jsme získali tři body. Máme za sebou šňůru proher. Začalo to tím debaklem v Bolzanu, pak to vždycky bylo o jeden nebo o dva góly. Za výhru jsme moc rádi.“

Michal Gago (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Orli v pondělí proti Innsbrucku vstřelili devět branek, což je nejvíce od začátku února, kdy vyhráli na ledě Záhřebu 11:2.
  • Znojmo i Graz v EBEL patří k předním mužstvům v oslabení. Orli se nachází na čtvrté pozici s úspěšnosti 83,7 %, rakouský tým je na tom ještě lépe s 85,5 %.
  • Graz je nejčastěji vylučovaným mužstvem EBEL. Během třinácti zápasů bylo jeho hráčům uděleno 55 trestů, žádný jiný tým nebyl tak často poslaný na trestnou lavici.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Ofner, Trilar
Čároví rozhodčí:Bedynek, Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, McRae, Svoboda – Berisha, Matuš, Bowles – Mrázek, Bartoš, Novák – Beránek, Češík, Oščádal, Gago.
HC TWK Innsbruck:Nihlstorp – Lindner, Dodero, Kirchschläger, Hamilton, Egger, Weihager, Krainz – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Setzinger, Hillding, Collberg – King, Moderer, Yellow Horn, – Grafenthin, Kainz, Zusevics.
NEWSLETTER