Prověrku na play-off obstará souboj s Innsbruckem

Naši soupeři
SO 9. 3. 2019
Znojemští hokejisté mají před sebou poslední zápas nadstavbové části. S jistotou play-off přivítají na domácím kluzišti rakouský Innsbruck. Duel je na programu v neděli od 17:30 a odvysílá jej televizní stanice SPORT5.

Před posledním kolem nadstavbové části je o účastnících vyřazovacích bojů rozhodnuto. Zatímco Innsbruck odehraje v neděli svůj poslední zápas sezóny, na Orly čeká prověrka na play-off. Rakušané v pátek porazili Dornbirn 5:1 a mohou ještě pomýšlet na třetí místo v kvalifikační skupině. Naopak Znojmo prohrálo ve Villachu 2:3. Nutno však podotknout, že na zápas odcestovalo bez Marka Kaluse, C.J. Stretche a Allana McPhersona.

Bezprostředně po odehrání všech nedělních zápasů bude následovat výběr soupeřů pro čtvrtfinále (cca 19:30 na SKY TV nebo facebooku). V tuto chvíli je jisté, že první volbu bude mít Vídeň, druhou Graz a jako třetí si zvolí svého soupeře Klagenfurt. Play-off začíná ve středu 13. března na ledě lépe postaveného týmu v tabulce.

“Před domácím publikem chceme samozřejmě vyhrát. V sobotu dostal tým volno a nyní již přepínáme do play-off módu. Zároveň musíme myslet na to, aby se nám nezranili hráči. “

Jiří Beroun (asistent trenéra, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Innsbruck má v sestavě druhého nejproduktivnějšího hráče EBEL. Je jím Andrew Clark, který má na svém kontě 68 kanadských bodů (19 + 49).
  • Orli jsou po Vídni druhým nejofenzivnějším týmem nadstavby. V sedmi duelech dali 34 branek.
  • Znojmo má letos s Innsbruckem příznivou bilanci. První dva vzájemné zápasy sice prohrálo, ale v následujících třech neztratilo ani bod.
  • V dresu Innsbrucku působí tři čeští legionáři. Jsou jimi útočníci Ondrej Šedivý, Tomáš Netík nebo obránce Tomáš Kudělka.
  • Innsbruck bude v play-off chybět po dvou letech. V předchozích ročnících vypadl vždy ve čtvrtfinále.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#15 Christian Ofner, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Halász – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Novák, Matuš, Mrázek – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Bulín, Oščádal.
HC TWK Innsbruck:Swette – Ross, Lindner, Guimond, Boivin, Kudělka, Pedevilla – Lamoureux, Lavoie, Šedivý – Yogan, Clark, Paulweber – Wachter, Spurgeon, Lammers – Antonitsch, Bär, Netík.
NEWSLETTER