O bonusové body na led Klagenfurtu

Naši soupeři
SO 26. 1. 2019
Znojemští hokejisté už ví, že do první šestky se v letošním ročníku nepodívají. Stále ale v závěru základní části bojují o co nejlepší výchozí pozici a bonusové body pro nadstavbu. Pomoci si mohou v neděli od 17:30 na ledě Klagenfurtu. Tomu naopak schází k jistotě play-off jediný bod.

Domácí prožívají povedený ročník. Nejlépe fungující defenziva v soutěži zatím inkasovala jen 93 branek, v brance se do dobré formy dostal norský reprezentační gólman Lars Haugen a letní posila, kanadský útočník Nick Petersen, patří mezi nejproduktivnější hráče ligy. Hlavní silou KAC je ale velká vyrovnanost všech čtyř útočných formací, kde se po boku zahraničních posil ohrávají nadějní rakouští mladíci.

Klagenfurt má play-off z třetí příčky prakticky jisté, k definitivní jistotě mu stačí v posledních třech kolech získat alespoň jeden bod. "Proti Znojmu si chceme jistotu play-off definitivně potvrdit," říká útočník domácích Mitch Wahl. "Navíc je to soupeř, s kterým letos máme problémy. Proto chceme od začátku tvrdě forčekovat a předvést náš nejlepší výkon," dodává.

V dosavadních vzájemných duelech této sezóny se vždy radovali domácí. Orli doma triumfovali výsledky 2:1 a 8:4, v prvním měření sil v Korutanech podlehli 1:2.

Tyto výsledky jsou v kontrastu s aktuální formou Orlů, kteří v poslední době sbírají body a vítězství výlučně venku. Doma prohráli už šestkrát za sebou, naposledy v pátek proti Grazu. Naopak na kluzištích soupeře se jim daří, vyhráli tam devět z posledních třinácti utkání. "Venku jsme lepší než doma, takže v Klagenfurtu musíme vyhrát. Jedeme si pro tři body," burcuje Jan Lattner.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 9 18 2 10 104:119

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 10. 3.
body 56 75
aktuální forma Znojmo – Graz 1:4
Innsbruck – Znojmo 3:6
Dornbirn – Znojmo 4:3
Salzburg – Klagenfurt 1:0
Vídeň – Klagenfurt 2:3sn
Klagenfurt – Fehérvár 1:3
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 51 bodů (26 + 25) Nick Petersen, 56 bodů (22 + 34)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 31 bodů (7 + 24) Adam Comrie, 32 bodů (14 + 18)
brankář Teemu Lassila (89,16 %) Lars Haugen (92,60 %)
využití přesilovek 15,00 % 24,70 %
úspěšnost oslabení 73,80 % 83,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #20 Kristijan Nikolić
Čároví rozhodčí: #76 Matjaž Hribar, Gregor Rezek

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Parkkonen, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Matuš, Luciani – Němec, Bartoš, Mrázek – Špaček, Novák, Oščádal – Bulín.
Haugen – Harand, Fischer, Schumnig, Gartner, Strong, Unterweger, Schnetzer, Duller – S. Geier, Koch, Petersen – Bischofberger, Wahl, Hundertpfund – Richter, Neal, Kozek – Kraus, Liivik, Witting.
NEWSLETTER