Je to tady, liga startuje! Znojmo začne ve Villachu

Naši soupeři
ČT 13. 9. 2018
V pátek 14. září vypukne další ročník Erste Bank Eishockey ligy a Znojmo u toho nebude chybět! Prvním soupeře budou korutanští orli z Villachu. Úvodní vhazování je na programu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Corey Trivino byl jedním z klíčových hráčů Znojma na cestě do finále. Teď ale bude hájit barvy soupeře

Oba celky toho mají společného víc, než se na první pohled může zdát. Oba mají ve znaku orla, oba jsou z druhého největšího města ve svém kraji. Oba ale také měly hodně dlouhou pauzu od hokeje. Ani jeden z nich se totiž v loňském ročníku EBEL nedokázal probojovat do vyřazovacích bojů a sezóna pro ně skončila nadstavbou. A oba to letos budou chtít rozhodně napravit!

Villach sáhl po neúspěšné sezóně k poměrně razantním změnám. Kádr opustila brankářská dvojice Kickert s Herzogem a hned několik útočných opor. Slovenský reprezentant Miha Verlič, maďarský tahoun Andrew Sarauer a Kanaďané Ryan Glenn, Samuel Labrecque a Kyle Beach budou představovat nejcitelnější ztrátu pro ofenzívu korutanského mužstva.

Vedení orlů z Villachu zaplnilo vzniklé díry v kádru převážně Kanaďany. Do brány přichází z Německa a se zkušenostmi ze švédské Frolundy jako jednička Dan Bakala. Obranu vyztuží rakouský reprezentant ze švýcarského Bernu Bernd Wolf, Jamie Fraser z Vídně, Matt Pelech z Ingolstadtu, Jason DeSantis z Lustenau a Kevin Raine ze zámoří.

Útočnou sílu bude tvořit ve Znojmě dobře známý Corey Trivino (na jihu Moravy působil v sezóně, kdy se Orli probojovali do finále), Jerry Pollastrone z Vídně, MacGregor Sharp rovněž z hlavního města Rakouska, Patrick Spannring z Linze a Blaine Down s Brandonem Aldersonem přicházejí z Německa.

Korutanští orli odehráli v přípravě pět utkání, z nichž však zvítězili pouze v jednom, a to navíc až po prodloužení. Menším srovnáním může být, že v přípravném duelu s Karlovými Vary prohráli vysoko 2:6, zatímco Znojmo porazilo nováčka extraligy 3:2.

Všeobecně neoblíbená letní příprava se blíží definitivně ke svému konci. Oba páteční soupeři jsou již myšlenkami u začátku sezóny a budou si chtít připsat hned na úvod tři body do tabulky. "První zápas sezóny má vždy zvláštní význam. Dobrý začátek sezóny je nesmírně důležitý. Léto bylo dlouhé a trénink byl těžký, všichni už se těší na první zápas," předestřel hlavní trenér Villachu Gerhard Unterluggauer. Podobně to cítí i útočník Znojma C.J. Stretch: "Příprava byla dlouhá, už se těšíme na start ligy. Jsme stále lepší a lepší!"

Znojmo zakončilo přípravu vysokou výhrou nad Zvolenem. Výsledkem 9:4 si útočné formace zvedly sebevědomí a budou na to chtít navázat i v pátek. "Proti Villachu bude sestava stejná jako proti Zvolenu. Brankářskou jedničkou bude Patrik Nechvátal. Kapitánské "C" dostane David Bartoš," prozradil Miroslav Fryčer. Ten se bude muset na jihu Rakouska obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Chybět budou Jan Lattner a Patrik Novák, oba léčí zranění v dolní části těla.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 18 16 1 3 118:115

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #45 Miha Bulovec, #29 Tripmir Piragić
Čároví rozhodčí: #89 Christoph Bärnthaler, #87 Gasper Zgonc
NEWSLETTER