Orli chtějí dotáhnout ztrátu na postupové příčky, v cestě stojí Villach!

Naši soupeři
ST 7. 2. 2018
Orli pokračují v boji o play-off. Před olympijskou přestávkou je čekají ještě dvě utkání, to první z nich odehrají na ledě korutanského Villachu. Zápas odstartuje přesně ve čtvrtečních 19:15h.
» Hvězda soupeře
Andrew Sarauer patří k ostříleným hráčům, v EBEL působí již pátým rokem

Orli z Villachu skončili po základní části až na předposledním místě tabulky a stejně jako Znojmo nezískali žádný bonusový bod. Po dvou kolech se však zdá, že nemusí jít o žádnou nevýhodu – Villach totiž ztrátu okamžitě smazal, když přesvědčivě vyhrál nad Dornbirnem i Grazem. Nad týmy, které měly nejlepší výchozí pozici, to dnes už ale neplatí.

Co se týče síly v útočném pásmu, stejně jako většina týmů EBEL spoléhá také korutanský celek na řadu zámořských hráčů. Mezi nejvýraznější patří zkušený Andrew Sarauer, jenž zaznamenal šestatřicet bodů. O dva kanadské body pozadu je pak Jordan Hickmott.

Hodně zajímavé je také pojetí mužů v brankovišti. Jako jediný tým totiž Villach vsadil na čistě rakouskou dvojici a zatím jim tento tah vychází. Lukas Herzog je s více než třiadevadesátní úspěšností druhým nejlepším gólmanem ligy, jeho kolega David Kickert se pak pohybuje na devadesáti jedna procentech.

Mladý rakouský útočník Christopf Kromp má naději na postup: "Věci se zlepšují a zlepšují. Nadstavba je pro nás nový start a rozhodně této příležitosti chceme využít a napravit dojem ze sezóny.“

Znojemští hokejisté v obou zápasech nadstavby podali slušný výkon, bodovali však jen v tom proti Bolzanu. V případě čtvrteční výhry ale svého soka mohou dorovnat a ztrátu na play-off snížit na rozdíl pouhého bodu. „Musíme navázat na dobrou obranu a tvrdou hru. Pak můžeme bodovat s jakýmkoliv soupeřem. Vše je stále otevřené,“ myslí si Marek Schwarz.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
36 17 15 1 3 110:111

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC VSV
pozice v tabulce nadstavby 5. 3.
body 3 6
aktuální forma Znojmo – Bolzano 1:0
Dornbirn – Znojmo 5:3
Znojmo – Záhřeb 2:5
Villach - Dornbirn 6:3
Graz - Villach 1:3
Vídeň - Villach 6:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 35 bodů (14 + 21) Andrew Sarauer, 36 bodů (11 + 25)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 22 bodů (8 + 14) Ryan Glenn, 22 bodů (7 + 15)
brankář Marek Schwarz (89,30 %) Lukas Herzog (93,20 %)
využití přesilovek 15,5 % 14,8 %
úspěšnost oslabení 76,5 % 77,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #19 Roland Kellner, #29 Tripmir Piragic
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Corbett, Biro, Tejnor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Zajíc, Šnajnar – Yellow Horn, Olsen, Číp – Matuš, Bartoš, Guman – Němec, Raška, Mrázek – Novák, Plíhal, Špaček.
Herzog - Bacher, Glenn, Schlacher, Stebih, Shields, Labrecque - Verlič, Sarauer, Hickmott - Beach, Leiler, Sofron - Petrik N. , Maxa, Kromp - Antonisch, Walter, Petrik B..
NEWSLETTER