Novoroční odveta! Orli vyzvou Fehérvár s touhou tří bodů

Naši soupeři
NE 31. 12. 2017
Po jednodenní pauze Orli přivítají na ledě Nevoga areny Fehérvár, se kterým odehráli partii již v sobotu. Tehdy byl úspěšnější soupeř, Znojemští tak chtějí oplatit porážku se vším všudy. Zápas startuje v 17:30, buďte u toho!
» Hvězda soupeře
Antonin Manavian patří k základním kamenům defenzívy Čertů i národního týmu Francie

Fehérváru se v poslední době daří. Po špatném startu sezóny se jim podařilo zdolat silný Linz nebo Innsbruck, přesto mají ke spokojenosti daleko. Vzhledem k extrémně vyrovnané tabulce se totiž stále pohybují na velmi tenkém ledě. Jeden nepovedený zápas může znamenat obrovský propad.

Čertům se navíc příliš nedaří zápasy na ledě soupeřů. Z posledních šesti zápasů venku totiž vyhráli jen jeden. Potřebují zejména zlepšit kvalitu v přesilových hrách. V nich mají pouze patnáctiprocentní úspěšnost, navíc inkasovali v této sezóně už deset branek ve vlastní přesilovce! To je dvakrát více než druhý nejhorší celek ligy.

Znojemští nemohou být po sobotním utkání spokojení. Ještě dvě minuty před koncem totiž vedli, přesto odešli pouze s bodem, a ve vzduchu tak po zápase panovala rozpolcenost. "Pro nás je jeden bod jednoznačně ztráta. Body nám utíkají. Byli jsme lepší. Kdybychom viděli, že zápasy prohráváme a jsme horší, tak to není takové. My ale hrajeme vyrovnaně a mnohdy i lépe, ale trápí nás koncovka," hodnotil aktuální rozpoložení asistent trenéra Tomáš Jakeš.

"Hráči plní pokyny a přišlo zlepšení, a to zejména v obraně. Potřebujeme ale zlepšit také produktivitu. Klíč je v přesilovkách. Fehérvár v posledním zápase jednu využil, my ne. To ve vyrovnaných zápasech je klíčové. Je to však těžké, když do toho hráči spadnou, ale my se z toho dostaneme," burcuje Jakeš.

Přijďte na stadion a podpořte znojemské hokejisty v prvním zápase nového roku 2018. Utkání začíná v 17:30.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
33 15 13 3 2 122:114

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 10. 8.
body 41 44
aktuální forma Fehérvár – Znojmo 3:2sn
Linz – Znojmo 2:1
Znojmo – Vídeň 1:2p
Fehérvár – Znojmo 3:2sn
Vídeň – Fehérvár 5:2
Fehérvár - Linz 8:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 29 bodů (11 + 18) János Hari, 30 bodů (16 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 15 bodů (6 + 9) Antonin Manavian, 13 bodů (8 + 5),
brankář Marek Schwarz (90,40 %) Mac Carruth (92,10 %)
využití přesilovek 14,73 % 15,49 %
úspěšnost oslabení 80,28 % 75,19 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Vladimír Baluška, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Tejnor, Stehlík, Lattner, Zajíc, Biro, Plutnar, Šnajnar – Miller, Bartoš, Guman – Novák, Plíhal, Yellow Horn – Špaček, Matuš, Mrázek – Beroun, Raška, Číp – Csamangó.
Carruth – Uotila, Manavian, Stipsicz, Vidmar, Harty, Szabó – Luttinen, Latendresse, Gilbert – Lovecchio, Hari, Erdély – Koger, Mušič, Reisz – Vincze, Kocsis, Kiss.
NEWSLETTER