Musíme být chytřejší v obraně, často propadáme, nabádá Erik Němec

Rozhovory
NE 19. 11. 2017
Erik Němec se v derby na ledě Vídně postaral hned o tři ze čtyř branek Orlů. Dvakrát sám překonal gólmana soupeře a přidal i asistenci na gólový zásah Petra Mrázka. Ofenzivní výkon jeho formace však na body z hlavního města Rakouska nestačil.

Znojmo dalo čtyři góly, ale na výhru to nestačilo. Jak hodnotíte zápas?
Právě když dáme čtyři góly venku a speciálně tady ve Vídni, tak je to dost na to, abychom vyhráli. Nemůžeme si dovolit dostávat takový ranec. Hodně branek nám tam napadalo v oslabení. Byly v zápase zbytečné fauly z naší strany, já jsem jednou také fauloval zbytečně. To si nemůžeme dovolit.

Hra v oslabení se Znojmu vůbec nedařila…
Vídeň z prvních dvou přesilovek dala dva góly. V tu chvíli musíme zase dotahovat a ubírá nám to sílu. Pak jsem tam měl vlastně vlastní gól. Dát čtyři branky venku je dobré, ale nesmíme jich tolik dostat. Na defenzívě musíme ještě hodně zapracovat.

Trenér říkal, že jste přes reprezentační přestávku hodně nacvičovali početní výhody. Ani ty se dnes příliš nedařilo zužitkovat…
Jak říkáte. Musíme zjednodušit hru. Vídeň si dvakrát přihraje a následuje tvrdá střela od modré. Když nám nejde vymíchat si soupeře a zahrát kombinačně, musíme více střílet a hrát jednoduše.

Jako útoku se vám ale zápas povedl. Vy sám jste dával dva góly, Petr Mrázek přidal třetí.
Dá se říct, že jo. Ale co z toho, když prohrajeme. Ta radost z gólů je v případě výhry úplně jiná. Ale osobně jsem spokojený. S klukama si rozumíme a hodně spolu komunikujeme. Doufám, že nám to bude fungovat jako dneska i nadále. Musíme to urvat v úterý doma.

Co udělat pro to, aby se vrátila herní pohoda?
Těžko říct. Taky už propadám frustraci. Člověk pak hledá, čím to je, kde je problém. Myslím si, že jsme hráli dobrý zápas. Musíme být trošku chytřejší v defenzívě, často třeba propadáme. Musíme více předvídat soupeře, co udělá.

Pomýšlel jste na hattrick?
Jo, napadlo mě to. Ale hned to ze mne spadlo, když jsem si dal vlastňák. To byl takový smolný hattrick (úsměv).

NEWSLETTER