Vyhráli jsme, ale herně jsme nepředvedli naše maximum, hlásí Marek Račuk

Rozhovory
SO 12. 8. 2017
Loňskou sezónu strávil Marek Račuk v extraligovém Chomutově, v létě se ale rozhodl pro změnu a přijal nabídku zahrát si mezinárodní EBEL. V přípravných zápasech nastupuje na křídle druhé formace a prostoru na ledě si užívá. „Sedí mi herní styl, který nám kouč naordinoval,“ svěřil se.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste zhodnotil poslední zápas proti Mladé Boleslavi?
Výsledkově se nám zápas nakonec povedl, herně to však nebylo zase takové, jak bychom si všichni představovali. Ještě se budeme zlepšovat. Ve druhé třetině se to zlomilo. Poté, co jsme vedli o dva góly, soupeř vyrovnal hru a dostal se do vedení, ale my jsme prokázali sílu a dokázali jsme odpovědět a nakonec jsme vyhráli, což je určitě pozitivní.

Marek Račuk loňskou sezónu střídal starty v extraligovém Chomutově a prvoligové Kadani

Co bylo klíčem k takovému obratu?
V kabině jsme si po druhé třetině něco řekli a šli jsme do třetí části naplno s tím, že se pokusíme ještě utkání zdramatizovat. Podařilo se to, za což jsme rádi. Ukázalo se, že jsme schopní porazit každého. V týmu je určitá mentální síla, to je důležité.

Proč jste se po angažmá v Chomutově rozhodl jít do Znojma?
Několik let jsem hrál v Česku. Teď jsem ale chtěl zkusit zahraniční soutěž. Jsem na EBEL zvědavý.

V týmu je hodně mladých hráčů. Myslíte, že to může být vzhledem k nadcházející sezóně výhoda?
Myslím, že ty tři zápasy, které jsme odehráli, nás celkem charakterizovaly. Budeme hodně bruslit, aktivně napadat. Pro mě je to ideální, protože je vždycky lepší být pořád v pohybu, než jen někde vyčkávat na modré čáře a čekat, co se bude dít nebo co vymyslí soupeř.

Už jste si stihl projít Znojmo?
Už jsem tady skoro čtyři měsíce, takže ano. Město se mi líbí. Je menší, ale je velmi pěkné.

NEWSLETTER