Na Štěpána vyletí Orli od stromečku pro čtvrtou výhru nad Grazem v sezóně

Naši soupeři
NE 25. 12. 2016
V letošním ročníku EBEL se Znojmu proti Grazu nadmíru daří. Z doposud odehraných tří vzájemných utkání odešlo třikrát vítězně. Poslední duel těchto mužstev v rámci základní části je na programu v pondělí. Zpříjemněte si druhý svátek vánoční a přijďte podpořit Orly! Začínáme v 17:30.
» Hvězda soupeře
Foto
Kanaďan Matt Siddall je čerstvým úlovkem Grazu. V minulosti jsme jej mohli vidět v dresu Dornbirnu, Innsbrucku, ale i Záhřebu.

Když se před dvěma týdny pondělní soupeři střetli naposledy, Graz byl v hlubokém úpadku. Znojmo nepovolilo svěřencům Ivo Jana myšlenky na vzestup zrealizovat, totéž provedl později i Salzburg s Klagenfurtem. 15. prosince tak následovala výměna trenérů. Bývalého slovinského reprezentanta nahradil na lavičce velezkušený Kanaďan Doug Mason.

Rošáda na trenérské lavičce tým oživila. Následovala povinná výhra nad Lublaní a překvapivé vítězství na ledě Linze. Když už vedení začínalo nabývat dojmu, že změna povede zase k lepším výkonům, přišly prohry s Bolzanem a Innsbruckem. S aktuálním skóre šest bodů ze dvanácti možných tak přijede Doug Mason na led Znojma, proti kterému jeho svěřenci letos nezískali ani jeden bod.

V Grazu neproběhly změny pouze v realizačním týmu. Nové působiště v hlavním městě Štýrska našel kanadský forvard Matt Siddall z Dornbirnu. Loňských čtyřicet sedm bodů a sto sedmnáct trestných minut hovoří o jeho produktivitě a zároveň jeho povaze. Na jihu Moravy naopak neuvidíme nejvyššího hráče Grazu, Kanaďan Matthew Pelech totiž obdržel za hrubý faul kolenem disciplinární trest ve výši pěti zápasů.

Orli si dva dny po štědrovečerní večeři chtějí zlepšit chuť po dvou porážkách od Fehérváru. S vědomím, že na Graz znojemští hokejisté umí, budou vstupovat i do pondělního střetnutí. "Musíme dávat víc branek. Koukneme se na video a pokusíme se na ně připravit. Letos se nám proti nim daří, vyhráli jsme všechny tři zápasy. Musíme se na to připravit a musíme to urvat," motivuje Patrik Kadeřávek. Situace kolem postupové šestky se začíná dramatizovat. Bodový rozdíl mezi týmy atakující první šestici je minimální, ostatně i to si Patrik Kadeřávek uvědomuje: "Začíná se to zamotávat. Nikdo z nás nechtěl hrát takhle na hraně. Čtyři týmy se mačkají na hraně šestky a bude to obrovsky těžké. Každý bod je důležitý a my musíme začít vyhrávat. Hlavně doma."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 10 11 1 3 62:63

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99er
pozice v tabulce 8. 10.
body 49 41
aktuální forma Znojmo - Fehérvár 1:3
Fehérvár - Znojmo 5:3
Znojmo - Lublaň 4:3p
Innsbruck - Graz 3:2
Graz - Bolzano 2:5
Linz - Graz 4:5
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 24 bodů (9 + 15) Oliver Setzinger, 40 bodů (14 + 24)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 21 bodů (5 + 16) Peter Weihager, 22 bodů (7 + 15)
brankáři Patrik Nechvátal (92,2 %) Sebastian Dahm (92,7 %)
využití přesilovek 19,8 % 15,6 %
úspěšnost oslabení 81,4 % 83,6 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#45 Miha Bulovec, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí:#68 Maximilian Gattol, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Bořuta – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Wronka, Šeda – Vodný, Šeda, Györi – Csamangó.
Höneckl – Strohmeier, Pelech, Reinthaler, Klimbacher, Weihager, Pöck, Petrovitz – Woger, McLean, Setzinger – Zusevics, Siddall, Pirmann – Beach, Brophey, Ograjenšek – Natter, Zierer, Trost - Feichtner.
NEWSLETTER