V rozhodujících chvílích jsme málo důrazní, upozorňuje Maris Jass

Rozhovory
ST 17. 12. 2014
V kariéře si prošel mistrovstvími světa, KHL i českou extraligou. Platí za obránce s dobrým hokejovým myšlením, tvrdou střelou a výrazně fyzickou hrou. Lotyšský reprezentant Maris Jass se po listopadovém zranění opět prohání po ledě. Velkou část kariéry také strávil na Slovensku, kde se naučil slovensky.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Co přecházelo vašemu příchodu do Znojma?
Byl jsem v Rusku na zkoušce, chtěl jsem do KHL. Dlouho jsem s nimi trénoval, nakonec mi nabídli k podpisu smlouvu. I tak se ale stalo, že den před mým prvním nasazením se tamní vedení rozhodlo mé služby nevyužít. Nejrychleji se pak ozvalo Znojmo, jehož nabídka se mi zamlouvala. Byl jsem bez smlouvy a proto nic nebránilo příchodu sem.

Co říkáte na EBEL?
Je to bezpochyby kvalitní liga s dobrými hráči. Není tak technická jako jiné evropské ligy, nejvíce se podobá německé DEL. Ta je možná ale ještě o trochu rychlejší.

Ve své kariéře jste mnohokrát hrál i za lotyšskou reprezentaci. Ukážete se v ní i letos?
Něco jsem za Lotyšsko odehrál, musím na sobě letos zapracovat, abych se do kádru dostal znovu. Naše reprezentace má teď nového trenéra, který v mužstvu zavádí nové věci. Bude záležet na něm, jestli mě pozve nebo ne. Je rozplánováno osm přípravných zápasů, kde se bude tým sžívat s novým koučem.

Posledních pár zápasů trápí Znojmo koncovka, čím to?
V rozhodujících momentech se nám nedaří uspět před bránou, jsme málo důrazní. Navíc si na nás po té dlouhé výherní šňůře dávají soupeři větší pozor.

Dlouho jste byl zraněný, co přesně vás trápilo?
Měl jsem natáhnutý vaz po jednom ze střetů u mantinelu. Občas ho ještě cítím, ale nijak mě to neomezuje.

Co změnit do dalších zápasů?
Musíme jen vstřelit góly, to je vše. V ničem jiném to není. Hru předvádíme dobrou, jen nám to tam nepadá.

NEWSLETTER