Po třiadvaceti hodinách další zápas, Orli nastoupí v Itálii

Naši soupeři
SO 27. 9. 2014
Znojemští hokejisté zakončí třídenní trip zápasem v Bolzanu. S italským soupeřem mají z minulého týdne nevyřízený účet a jejich touha po bodech je obrovská. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu v 18:45.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Útočník Justin Keller zahajuje v EBEL již pátou sezónu. Vystřídal dresy Linze, Salzburgu, Vídně a letos zamířil do Bolzana.

Liškám se po loňském úspěchu, kdy dosáhly na titul mistra EBEL, letos nedaří. Z dosavadních pěti duelů vyhrály pouze jednou a to právě v neděli proti Orlům (3:2). V pátek podlehly Dornbirnu (0:2), na domácí půdě nevstřelily jedinou branku. Celkově je jejich produktivita bídná, zaznamenaly zatím pouhých šest gólů, což je nejméně ze všech týmů EBEL.

"Nevypracovali jsme si žádnou dobrou gólovou šanci. Nebyli jsme před brankou tak důrazní, jak bychom měli být. Ani v přesilovkách se nám nedařilo. Když už jsme dostali kotouč před gólmana, soupeř nás o něj hned obral," vrátil se k utkání s Buldoky Mario Simioni, kouč Bolzana.

Orli se v sobotu po poledni po krátkém tréninku přesunuli do Itálie, kde chtějí konečně prolomit černou sérii a dovézt na jih Moravy dva body. V pátek podlehli Žralokům 2:5 a jejich celková bilance není nikterak lichotivá. Do tabulky přispěli zatím jen výhrou nad Lublaní. Na italský led jistě nenaskočí Martin Podešva, který je zraněný.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
7 3 4 0 0 18:17

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 9. 11.
body 2 2
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 5:2
Znojmo - Bolzano 2:3
Lublaň - Znojmo 2:5
Bolzano - Dornbirn 0:2
Znojmo - Bolzano 2:3
Linz - Bolzano 5:2
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 7 bodů (3 + 4) Tom Zanoski, 2 body (2 + 0)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach,
Jakub Grof, oba 4 body (1 + 3)
Richard Francis Crowley,
Alexander Egger,
Guntis Galvins,
Hannes Oberdörfer, všichni 1 bod (0 + 1)
brankář Lukáš Cikánek (90,1 %) Jaroslav Hübl (90,4 %)
využití přesilovek 21,43 % 05,56 %
úspěšnost oslabení 77,42 % 70,37 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#20 Kristijan Nikolic, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#84 Oskar Johnston, #98 Michael Johnstone

Sestavy z posledních zápasů

Hübl - Egger, Oberdörfer, Lee, Galvins, McMonagle, Crowley, Miglioranzi, Frank - Nesbitt, Cullen, Keller - Pance, Bernard, Gander - Zanoski, Schofield, Insam - Zanette, Sisca, Zisser.
Cikánek – Sova, Bořuta, Bača, Pavlikovský, Štach, Grof, Nemčík – Šeda, Bartoš, Beroun – Havlík, Pucher, Lattner – Rosa, Rehuš, Tomas – Novák, Fiala, Číp.
NEWSLETTER