Úřadující mistr a účastník evropské Ligy mistrů míří na znojemské území

Naši soupeři
SO 20. 9. 2014
Získají Orli první body před domácím publikem? O tom se můžete přesvědčit již v neděli od 17:30, kdy na znojemský led zavítá úřadující mistr EBEL a účastník Ligy mistrů z Bolzana.

HC Bolzano

» Hvězda soupeře
Český gólman Jaroslav Hübl zůstal Bolzanu věrný i přes finanční problémy, které klub po zisku titulu postihly. Oproti loňsku zahajuje sezónu jako jednička.

Po loňském úspěchu, kdy Bolzano porazilo ve finále Salzburg a stalo se mistrem EBEL, se klub potýkal s finančními problémy a dlouho nebylo jisté, zda druhou sezónu v mezinárodní lize vůbec odehraje. Nakonec se podařilo získat finanční prostředky, klub pozměnil kádr a zahájil ročník 2014/2015.

Novým koučem lišek se stal kanadský kouč Mario Simioni, který působil doposud převážně v Dánsku. Klub udržel gólmanské duo Jaroslav Hübl - Günther Hell i kapitána Alexandera Eggera, italského reprezentanta. Celkově v týmu působí 11 Italů, 7 Kanaďanů, 4 Američané, Lotyš Guntis Galvins, Slovinec Ziga Pance a již zmiňovaný Čech Jaroslav Hübl.

Vstup do sezóny se Bolzanu vůbec nepovedl. Z dosavadních třech utkání ani jednou nevyhrálo a nedaří se mu ani v Lize mistrů. Na úvod inkasovalo drtivé porážky od Turku (0:9) a Linköpingu (0:5). V domácí odvetě však finské Turku překvapivě porazilo (4:2) a utkání se švédským Linköpingem prohrálo těsně 1:2.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté v pátek oslavili první letošní výhru. Slovinskou Lublaň porazili poměrem 5:2 a odrazili se ode dna tabulky. "Rychlé góly nám velmi pomohly. Díky nim jsme se mohli soustředit na naši hru a zápas dotáhnout do vítězného konce," vrátil se k páteční výhře útočník Adam Havlík.

V neděli budou chtít Orli poprvé zvítězit i před domácím publikem a přidat do tabulky další bodový zisk. "Loňský mistr má letos zcela nový tým. Nevíme přesně, co od něj můžeme očekávat. Jedno je ale jisté, chceme navázat na vítězství v Lublani a znovu bodovat."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
6 3 3 0 0 16:14

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 7. 12.
body 2 0
aktuální forma Lublaň - Znojmo 2:5
Znojmo – Salzburg 1:3
Znojmo - Vídeň 2:3
Linz - Bolzano 5:2
Bolzano - Villach 0:3
Salzburg - Bolzano 4:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 5 bodů (1 + 4) Tom Zanoski, 2 body (2 + 0)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 3 body (1 + 2) Richard Francis Crowley,
Alexander Egger,
Guntis Galvins, všichni 1 bod (0 + 1)
brankář Lukáš Cikánek (92,2 %) Jaroslav Hübl (86,2 %)
využití přesilovek 17,65 % 10,00 %
úspěšnost oslabení 80,00 % 73,33 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Stefan Siegel, Florian Widmann
Čároví rozhodčí:Thomas Loicht, Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Cikánek – Grof, Klouček, Pavlikovský, Bača, Štach, Sova, Bořuta – Tomas, Fiala, Rosa – Podešva, Pucher, Havlík – Šeda, Beroun, Lattner – Číp, Bartoš, Novák – Rehuš.
Hübl - Egger, Oberdörfer, McMonagle, Lee, Galvins, Crowley, Miglioranzi, Frank - Pance, Bernard, Gander - Nesbitt, Cullen, Insam - Keller, Schofield, Zanoski - Zanette, Sisca, Zisser.
NEWSLETTER