Čtyřdenní porce zápasů nabízí duel Orla proti Buldokovi

Naši soupeři
ČT 21. 11. 2013
Tři zápasy ve čtyřech dnech. Graz, Dornbirn a Vídeň. To jsou soupeři pro Znojmo pro začínající druhou polovinu mezinárodní EBEL. Po těsné porážce s Grazem je na pořadu druhé dějství. Orli se touží vyhoupnout zpět do první šestky. V brance tentokrát nastoupí Filip Landsman.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Američan Graham Mink (8 + 11) měří metr devadesát a váží sto kilo. Odehrál také sedm zápasů za Washington Capitals

Dornbirn se v loňské premiérové sezoně dlouho trápil, nakonec obsadil v tabulce předposlední místo po základní části. V nadstavbě se vybičoval k ohromným výkonům, ale ani to na play-off nestačilo. Letos se jedná o zcela jiný tým. Drží se na devátém místě, sice o šest bodů za osmým Klagenfurtem, ale výsledkově je velice vyrovnaný. V posledním zápase doslova přestřílel Graz, když před poslední třetinou prohrával 3:6. Vše se zdálo rozhodnuto, ale Buldoci dokázali v závěrečné části pětkrát skórovat, a soupeře tak udolali. Solidní výkon předvedli Buldoci i ve Vídni, přestože nakonec favorizovanému soupeři podlehli. Dornbirnu budou chybět zranění Slivnik, Putnik a Wolf. Příležitost tak pravděpodobně dostanou mladí Petrik, Glanznig a Häussle.

Znojmo se v posledních několika zápasech rozjelo. Na ledě úřadujícího mistra v Klagenfurtu podlehlo až v prodloužení, na domácím ledě vůbec poprvé převálcovalo Vídeň. I v posledním zápase s Grazem ještě sedm minut před koncem vedlo, nakonec však o body přišlo. Trenérům bude chybět i nadále Jan Lattner. Proti Grazu si ale odbyli premiéru další marodi Martin Podešva, Jan Müller i Richard Jarůšek, který návrat do sestavy oslavil dvěma góly. Nastoupit už by mohl také Peter Pucher.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
7 7 0 0 0 38:15

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 7. 10.
body 27 20
aktuální forma Znojmo - Graz 2:3
Znojmo - Vídeň 4:0
Klagenfurt - Znojmo 4:3p
Vídeň - Dornbirn 5:3
Dornbirn - Graz 8:6
Villach - Dornbirn 7:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 23 bodů (9 + 14) Luciano Aquino, 31 bodů (13 + 18)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 11 bodů (1 + 10) Jonathan D´Aversa, 19 bodů (5 + 14)
brankář Sasu Hovi (90,4 %) Adam Dennis (89,9 %)
využití přesilovek 16,84 % 22,68 %
úspěšnost oslabení 85,44 % 77,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#4 Viktor Trilar, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí:#73 Andreas Hütter, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Magovac, Štach, Sova, Bořuta, Müller – Podešva, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Jarůšek, Bartoš, Novák.
Dennis – D´Aversa, Oraze, Magnan-Grenier, Plante, Montgomery, Lembacher, Trummer – Aquino, Sonne, Mink – D´Alvise, Feichtner, Brooks – Grabher Meier, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Häussle, Glanznig.
NEWSLETTER