Uloupí Orli body Černým křídlům?

Naši soupeři
PO 21. 10. 2013
Nabitý hokejový program říjnových dnů vrcholí a Orli potřebují znovu nastartovat svou mašinu na sběr ligových bodů. V duelech s Linzem se znojemským hokejistům tradičně daří. Potvrdí tuto příjemnou tradici i v jubilejním desátém vzájemném měření sil? Utkání začíná v úterý v 19:15
» Hvězda soupeře
Osmadvacetiletý kanadský gólman Michael Ouzas předváděl v předchozích dvou sezónách své umění v Záhřebu. Momentálně vévodí statistikám ligových brankářů v barvách Linze.

Černá křídla vzlétla hodně vysoko, až do těch nejvyšších pater ligové tabulky. Tři vítězství za sebou a zaváhání Bolzana vyšvihlo Linz na první místo. Teď však na aktuálního lídra čeká obrovská výzva v podobě Znojma, které je doslova specialistou na mužstvo z Horních Rakous. „Znojmo je opravdu silné a má dobrý tým. V předchozím vzájemném střetnutí (8. října zvítězili Orli 5:2) bylo hladovější, agresivnější a rychlejší. Tentokrát ale chceme výhru před našimi fanoušky slavit my,“ shodli se trenér Daum a jedna z největších opor týmu Michael Ouzas.

V sedmi zápasech v řadě dokázali znojemští hokejisté bodovat. Po úspěšné šňůře přišly dva duely, v nichž Orli vyšli naprázdno. Po prohře v Grazu si Jihomoravané vylámali zuby i na mistrovském Klagenfurtu. Rázem tak svěřenci trenéra Režnara spadli na šestou příčku, bodové ztráty na vyšší pozice jsou však i nadále minimální. „Zápasy se teď hrají v rychlém sledu, není na co čekat. Z Linze musíme přivést body, které jsme v minulých dnech prohospodařili,“ říká kouč. Na ledové ploše se v úterý nepředstaví útočníci Richard Jarůšek, Patrik Novák a univerzál Jan Müller, nově je mimo hru další forvard Martin Podešva.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
9 6 2 1 0 37:25

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black WIngs Linz
pozice v tabulce 6. 1.
body 16 20
aktuální forma Klagenfurt (D) 1:3
Graz (V) 4:1
Dornbirn (V) 3:4
Salzburg (V) 1:2sn
Dornbirn (D) 4:1
Vídeň (D) 2:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 12 bodů (4 + 8) Jason Ulmer, 17 bodů (5 + 12)
nejproduktivnější obránce Oldřich Horák, 5 bodů (2 + 3) Curtis Murphy, 7 bodů (2 + 5)
brankář Sasu Hovi (90,3%) Michael Ouzas (93,5%)
využití přesilovek 15,69 % 18,75 %
úspěšnost oslabení 86,44 % 80,33 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#23 Stefan Siegel, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#73 Andreas Hütter, # Schauer

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.
Ouzas – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Müller Ma. - Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Baumgartner – Oberkofler, Lukas P., Spannring – Macierzynski, Gaffal, Scholz.
NEWSLETTER