Nehráli jsme s takovou lehkostí, litoval po duelu ve Vídni Marek Uram

Rozhovory
SO 27. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté odehráli na ledě favorizované Vídně dobrý zápas, svou kůži rozhodně nedali zadarmo a doprovázeni početným davem fanoušků bojovali se ctí až do závěrečné sirény. Po jednokolové pauze se do sestavy Orlů opět vrátil Marek Uram, avšak ani on svým barvám k tolik vytouženým bodům nepomohl. „Vídni jsme byli více než vyrovnaným soupeřem,“ věděl zkušený forvard.

„Každý prohraný zápas se hodnotí těžko, ten dnešní snad ještě hůře, protože jsme byli Vídni více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhé třetině jsme si je nechali odskočit na dva góly, potom jsme už nedokázali dotáhnout jejich náskok,“ přemítal slovenský útočník.

Na první gól duelu se v Albert Schultz Eishalle čekalo téměř až do poloviny utkání. „Počítali jsme s tím, že budou praktikovat nátlakovou hru, a když co nejdéle vydržíme odolávat, začnou být nervózní. Bohužel jsme dostali po individuální chybě první gól, poté druhý. Ke konci už jsme asi neměli tolik sil, abychom skóre otočili,“ smutnil po utkání Uram.

foto
Marek Uram

Znojemští hokejisté dokázali na vídeňském ledě snížit na rozdíl jednoho gólu a v závěru utkání se tlačili do útoku, když už povolila domácí obrana, stál v bráně pozorně chytající Weinhandl, na němž si vylámal zuby právě i Uram. „Nemyslím si, že byl největší překážkou gólman. Podle mého názoru nehrajeme s takovou lehkostí, přímočarostí. I většina gólů, které dáme, jsou vydřené, jsou z dorážek nebo z podobných situací.“

Povzbudit svůj tým přijelo do Vídně i více než dvě stě příznivců Orlů. „Znojemští fanoušci jsou skvělí, vždy byli a jsou stále. Obzvláště při venkovních zápasech jejich podpora potěší, když navíc přijedou v takovém počtu, v jakém byli dnes ve Vídni, tak je to super. Měli jsme je přímo za zády a bylo to znát,“ poděkoval alespoň na dálku skvělým fanouškům Marek Uram.

V minulých dnech se vznášel otazník nad zdravotním stavem Marka Urama, jenž musel dokonce vynechat domácí utkání se Salzburgem. „Měl jsem problémy se šroubem v koleni, který jsem dostal minulý rok při operaci. Tělo to začalo špatně vnímat, dostal jsem injekci, vytáhli mi z kolena vodu a je to v pořádku, ve hře mě to již žádným způsobem nelimituje,“ přiblížila lapálie s operovaným kolenem znojemská “79“.

NEWSLETTER