Richard Jarůšek: Ne každá přesilovka se dá ubránit

Rozhovory
SO 15. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Páteční zápas s Fehérvárem Orlům nevyšel podle představ, přesto přinesl několik pozitiv. Vedle výborného Ondřeje Kacetla mohli fanoušci sledovat i vzrůstající formu Richarda Jarůška, který se po nevydařené loňské sezóně zařadil po boku Fialy a Strömberga do první útočné formace. Přestože po čtyřiceti minutách byla hra vyrovnaná, nakonec o vítězi rozhodly především početní výhody. „Soupeř nám dal v přesilovkách tři góly, my naopak ty naše musíme zlepšit,“ povídal po zápase Jarůšek.

Richarde, můžete v krátkosti zhodnotit dnešní utkání?
Před zápasem jsme si řekli, že nemůžeme být vylučovaní, to se bohužel nestalo. Vyloučení tam bylo hodně, a i když některá byla sporná, museli jsme s tím počítat. V přesilovkách soupeře jsme dostali tři góly a s tímhle se pak nedá vyhrát…

Dneska jste po nepříliš povedené přesilové hře zvyšoval na 2:1, můžete tuto situaci popsat?
Tonda Bořuta vystřelil na bránu, trefil jejich hráče, od kterého se puk odrazil a zůstal ležet před klecí. Já jsem pak kotouč z otočky zametl do brány.

Připravovali jste se speciálně na přesilové hry Fehérváru?
Ano, trenér nám ukázal, jak je hrají. Řekl nám, jak se máme pohybovat. Ale někdy to tak bývá, že ne každá přesilovka se dá ubránit a nám se to dneska bohužel nepodařilo.

foto
⇒ Richard Jarůšek zažívá dobrý start do sezóny

Nacvičujete na trénincích přesilové hry?
Hodně je trénujeme, ale ještě to nemáme tak vypilovaný. Musíme je zkrátka zlepšit a také na tréninku si na nich dát více záležet.

Jak se cítíte v první lajně? Co říkáte na spolupráci s Ondrou Fialou a Kimem Strömbergem?
Určitě se mi hraje skvěle. První pětka dostává na ledě spoustu prostoru, to je pro mě dobře. S klukama jsme si sedli, kombinace nám vycházejí, já jsem spokojený. (úsměv)

Jak probíhala vaše letní příprava?
Všichni jsme dostali individuální plán, ten jsem samozřejmě dodržoval, vedle něj jsem chodil na box, to mi taky hodně dalo. Pak ještě do posilovny a běhat.

Teď se vám daří výborně, do brány vám to padá a vypadá to, že už jste si na styl této soutěže zvykl…
Ano, zvykl. Minulý rok jsem moc nehrál, na led jsem chodil málo, ale po tom roce jsem nabral zkušenosti a doufám, že letos to bude lepší. Snažím se, aby to v první lajně šlo, makám na doraz.

Tento víkend je tady ve Znojmě tradiční vinobraní, máte v plánu jít se podívat do města?
Zítra ráno máme trénink, takže samozřejmě musím dodržovat nějakou životosprávu, ale doufám, že se tam alespoň na chvilinku dostanu. Třeba se jen podívat na průvod.

NEWSLETTER