Znojmo by si extraligu zasloužilo, říká Tomáš Čachotský

Rozhovory
PÁ 6. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Tomáš Čachotský, jihlavský odchovanec, jenž dvě sezóny oblékal dres s orlem na hrudi. Nynější prvoligový ročník, stejně jako ten loňský, bude působit v Jihlavě. Stalo se tomu i ve čtvrtek, kdy Dukla zavítala do Hostan arény v rámci Regionálního poháru, ovšem start do nové sezóny se jí příliš nepovedl a odvezla si prohru 0:2. Po zápase zavzpomínal Čachotský právě i na dobu strávenou ve Znojmě: „Tady tu domácí atmosféru už člověk asi těžko někde zažije.“

Vstup do přípravy se Jihlavě příliš nepovedl, ovšem nutno zdůraznit, že hráči krouží po ledové ploše teprve deset dní, zatímco Znojmo si již hravě poradilo s Havlíčkovým Brodem i Táborem. „Já si myslím, že domácí vyhráli zaslouženě. Byli živější, měli lepší pohyb a od toho se všechno odvíjelo,“ řekl Čachotský.

Právě domácí hráči udávali tempo zápasu a Dukla se tak musela přizpůsobit. „Začátek byl hodně markantní. Pak jsme se trošku zvedli. Potřebujeme chytit zápasové tempo. Přece jen trénink, ani když se dře naplno, není stejný jako zápas,“ dodal jihlavský útočník.

foto
Tomáš Čachotský

Celkový dojem ze zápasu však Čachotský nekritizuje: „Je to jen příprava. Navíc pro nás první zápas. Myslím, že některé věci byly dobré. Něco se nám naopak nepovedlo a na tom musíme zapracovat.“

Obě dvě branky zaznamenali Orli v přesilových hrách, kterých se jim za zápas nastřádalo celkově devět. „Pramenilo to z toho, že Znojmo lépe bruslilo a než jsme se tomu tempu stačili vyrovnat, tak jsme měli spoustu vyloučených hráčů. Kdo nestíhá, tak si musí pomáhat i hokejkou a dneska je trend takový, že se píská všechno,“ zdůvodnil častá vyloučení osmadvacetiletý hráč.

Na to, zda jde o Regionální pohár nebo Tipsport Cup či jen obyčejný přípravný zápas, hráči příliš nehledí. „Ať je to Regionální pohár nebo Tipsport Cup, pořád jde jen o přípravu a výsledek není zas tak důležitý. Samozřejmě každý chce vždycky vyhrát, jinak bychom tu vůbec nemuseli být,“ prohlásil jeden z hlavních tahounů Jihlavy.

Čachotský má za sebou i dvě odehrané sezóny ve znojemském dresu. Do orlího kádru zavítal poprvé v sezóně 2007/2008 a odehrál zde i předkolo s Třincem, kde však Znojmo vypadlo. „Bylo to tady opravdu moc pěkné. Na hokej chodili super lidi. Rád na to vzpomínám a dlouho budu.“

Také do další sezóny nastoupil útočník, jenž vystřídal všechny ofenzivní posty, za Orly. Tento ročník byl však ještě méně šťastný, když na jeho konci oznámil majitel klubu Jaroslav Vlasák konec působení Znojma v nejvyšší soutěži. „Jak mě to zasáhlo? Nebyl jsem tady zas tak dlouho, ale rozhodně mě to mrzelo. Hlavně kvůli těm lidem, protože jich chodilo docela dost. Znojmo by si jistě zasloužilo, aby tady extraliga zůstala. Tady tu domácí atmosféru už člověk asi těžko někde zažije,“ ukončil Čachotský s úsměvem.

NEWSLETTER