Orli letí vytasit drápy na Kohouty

Naši soupeři
ÚT 29. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Po jasném vítězství nad Berounem čeká na znojemské hokejisty nelehký soupeř HC Olomouc, který po pěti kolech prohrál jen jednou s Ústím nad Labem. Mužstvo s kohoutem ve znaku se nachází v tabulce na 4. místě, když dosud nasbíralo o čtyři body více než Orli. Souboj opeřenců začíná na olomouckém ledě ve středu v 18.00 hodin.

Olomoucká Mora není neznámým soupeřem, v přípravě sehrála se Znojmem dvě přípravná utkání. Nejprve Orli zvítězili na domácím ledě 3:1 a v odvetě v Olomouci prohráli stejným výsledkem.

Skóre 3:1 je vůbec pro olomoucký tým oblíbené. V prvním a druhém kole tímto výsledkem porazil Vrchlabí a Beroun a naopak ve třetím kole podlehl Ústí nad Labem, když na tabuli svítil výsledek jedna tři. Následovala těsná výhra 2:1 nad Táborem a i díky hattricku Martina Davídka vyhrála Mora v posledním utkání s Chrudimí 5:3.

foto
⇒  Olomoucký brankář Štefan Žigárdy už ve dvaceti letech hájil branku extraligového Vsetína. Tehdy mu znojemští hokejisté vstřelili v zápase šest gólů. Zda na tuto střeleckou úspěšnost naváží i v 1. lize, ukáže středeční utkání 6. kola.

Davídka vynesl hattrick na čelo kanadského bodování mužstva, které vede se sedmi body za sedm gólů. Je to rovná polovina dosavadních vstřelených gólů jeho mužstva. Orlí střelci se činí lépe. Do branek svých soupeřů poslali o tři góly více než olomoučtí hokejisté.

Brankářské statistiky jsou mírně příznivější pro znojemského gólmana Luboše Horčičku, který se v celkových statistikách první ligy nachází na 5. místě s úspěšností 94,22% a gólovým průměrem 1,94 branky na zápas. Ovšem brankář protivníka Štefan Žigárdy, jenž je o příčku níž než Horčička, je lepší v hodnocení obdržený gólů, kde mu vychází 1,61 branky na zápas. Procentuelní úspěšnost má 94,12. Je tak možné, že utkání bude soubojem brankářů.

V olomouckém kádru najdeme hráče, kteří prošli znojemským klubem během jeho extraligového působení. Již zmiňovaný Davídek oblékl vloni na několik zápasů orlí dres, Milan Ministr má ze Znojma bronzovou medaili, dalšími jsou například Martin Vyrůbalík, Jiří Řípa. V podvědomí fanoušků ale určitě nejvíc utkví jméno útočníka Radima Kucharczyka, který ve Znojmě strávil tři sezóny.

Na marodce Orlů si delší dobu pobude Vladimír Říha – zraněné rameno a Tomáš Vyletelka – zraněné koleno.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Lukáš Klimecký (Přerov)
Čároví: Pavel Dřínovský (Brno), Jakub Svoboda (Jihlava)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa - Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Staněk, Sojčík, Beroun, Havlík, Barták

HC Olomouc: Žigárdy - Ministr, Zábranský, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Paška, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, Haluza, Bordowski, Polodna, Kucharczyk

Další zápasy 6. kola

17:30 HC Benátky nad Jizerou - SK Kadaň
17:30 HC Havířov Panthers - HC Rebel Havlíčkův Brod
18:00 HC Slovan Ústečtí Lvi - HC VCES Hradec Králové
18:00 Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč
18:00 HC Vrchlabí - HC Dukla Jihlava
18:00 HC Berounští Medvědi - KLH Chomutov
18:00 Hockey Club Tábor - HC Chrudim

NEWSLETTER