Znojmo chce proti Českým Budějovicím konečně uspět

Naši soupeři
ČT 5. 3. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli podlehli v posledním zápase Kladnu vysoko 1:5 a klesli na třetí místo tabulky play out. Mají však stejně bodů jako středočeský celek a ztrácí pouhý bod na svého nejbližšího soupeře - HC Mountfield České Budějovice, který zatím okupuje první příčku. Orli by tak v případě vítězství a neúspěchu Kladna v zápase proti Mladé Boleslavi mohli pomýšlet i na vedoucí příčku. Utkání začíná v Hostan aréně tradičně v 17:30.

Znojemským hokejistům se proti týmu z jihu Čech v této sezóně vůbec nedaří. Včetně play out vyhráli Orli z pěti vzájemných střetnutí pouze jednou. Vždy však prohráli pouze o jedinou branku. Nejinak tomu bylo i v posledním duelu, kdy Znojmo v Budvar aréně sice dvakrát vedlo, nakonec ale po porážce 2:3 odjíždělo bez bodů.

Českým Budějovicím se přesto v play out moc nevede. Ze čtyř odehraných zápasů zvítězili pouze jednou, právě proti Znojemským orlům. Nejdříve podlehli doma Mladé Boleslavi 2:3 po samosatných nájezdech, poté sice přišla výhra, následovala však porážka od Kladna poměrem 2:4.

V posledním odehraném utkání nestačili znovu na Mladou Boleslav, tentokrát na jejím ledě. Navíc nedokázali ani jedou skórovat. Všech 35 pokusů, které vyslali na domácí svatyni, pochytal její strážce Marek Schwarz.

Nejlepším hráčem Mountfieldu ve skupině o udržení je zatím útočník Michal Hudec, jenž si ve čtyřech zápasech připsal tři body a branku a dvě přihrávky. Trošku za očekáváním zatím zůstává Tomáš Kůrka, který byl nejproduktivnějším hokejistou Jihočechů po základní části, kde odehrál plný počet utkání a připsal si 30 bodů (17+13). V play out má na svém kontě jeden bod a gól.

Hlavní kouč Znojemských orlů Radim Rulík se bude muset kromě Lubomíra Štacha s Jiřím Berounem stále obejít bez útočníků Václa Meidla a Romana Erata. Posledně jmenovaný však již začal po nemoci s lehkým tréninkem. K dispozici navíc budou Jiří Řípa a Jakub Sajdl. V posledním mači na Kladně chytal sice místo Jiřího Trvaje jeho náhradník Jaroslav Kameš, proti Budějovicím by však znojemská brankářská jednička měla nastoupit.

Ani hostům se však marodka nevyhla. K dlouhodobým marodům Kotrlovi, Kuchejdovi a Květoňovi přibyli před play-out ještě Gulaš a Duda. Otazník visí nad obráncem Reném Vydareným. Jan Tlačil, trenér Jihočechů, tak zřejmě do Znojma přiveze i pár hráčů z juniorské týmu.

Vzájemné duely této sezony

HC Znojemští Orli - HC Mountfield České Budějovice 2:3
Branky a nahrávky: 47. Svoboda (Plášek), 54. Růžička (Plášek, Haman) - 1. Hudec (Mucha), 44. Hřebejk (Frolo, Duda), 52. Vak (Gulaš). Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2 831. Střely na branku: 34:33.

HC Moutfield České Budějovice - HC Znojemští Orli 1:3
Branky a nahrávky: 24. Hudec (Gřegořek) - 56. Kucharczyk (Meidl), 56. Haman, 60. Selingr (Erat). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:6, navíc Kotrla a M. Hudec (oba CEB) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4831. Střely na branku: 37:32.

HC Znojemští Orli - HC Moutfield České Budějovice 2:3
Branky a nahrávky: 14. Selingr (Mojžíš), 56. Haman (Švrček, Růžička) - 37. Kůrka (Vydarený), 39. Hudec (Huml), 45. Kotrla (Kůrka). Rozhodčí: Hribik – Křivský, Guth. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 307. Střely na branku: 33:34.

HC Moutfield České Budějovice - HC Znojemští Orli 2:1
17. Gulaš, 47. Hudec (Duda, Gulaš) - 35. Tesařík (Selingr, Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4992. Střely na branku: 28:36.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Bičánek, Švrček, Rýgl, Mojžíš, Tesařík, Mrázek, Chvátal, Vyrůbalík - Selingr, Dopita, Kucharczyk - Svoboda, Radek Procházka, Demel - Plášek, Haman, Martin Růžička - Řípa, Čachotský, Sajdl

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek - Mucha, Gřegořek, Ptáček, Frolo, Toman, Sičák, Poživil - Kůrka, Vak, Veselý - Hudec, Huml, Melichárek - Gulaš, Šimánek, Bílek - Mertl, Horák, Hřebejk

Další zápas

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav (17:30)

NEWSLETTER