Šedesát znojemských střel aneb jak překonat Pince

Aktuální zprávy
PO 29. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Ve velký souboj znojemských útočníků s bílou hrází jménem Marek Pinc se ve druhé a třetí třetině proměnilo utkání Orlů s Vítkovicemi. Strážce hostující branky v zápase čelil těžko uvěřitelným šedesáti pukům, z laviny střel ovšem inkasoval pouhé tři branky, tu poslední až v nastaveném čase a zejména jeho zásluhou si Vítkovičtí odváží z jihu Moravy alespoň bod. Ještě pět minut před koncem přitom mohli myslet na všechny tři, znojemský obrat v závěru ale tyto plány zhatil a v domácí kabině navodil spokojenou atmosféru.

Přitom se zdálo, jako by se čas vrátil o pět dní zpět. Znojmo opět dotahovalo jednobrankový náskok soupeře, dostalo k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem, kterou nevyužilo. Pár vteřin po návratu prvního vyloučeného hráče putoval na trestnou lavici další a šance se opakovala.

foto
⇒  Pavel Selingr se s 11 góly dělí o pozici nejlepšího střelce týmu s Radkem Hamanem

Trápení domácích střelců ukončil až Pavel Selingr: „Byl špatný led, přihrávky nám vůbec nešly. Řekl jsem si, že zkusím vyjet až před gólmana, obránce zůstal u Romana Erata, takže jsem tam byl sám,“ popsal okamžiky před svým vyrovnávacím gólem. „V předcházející přesilovce jsem nahrával přes obránce Romanovi, ale teď jsem nechtěl riskovat, aby puk nevyhodili, a vzal to na sebe,“ připomněl obrovskou Eratovu šanci v první dvojnásobné převaze.

Vstup do zápasu opanoval hostující tým, už po 67 vteřinách se rychlou brankou ujal vedení. „Rychle jsme prohrávali 0:1, to nás zaskočilo, a než jsme se srovnali, byl konec třetiny,“ řekl Selingr. „Pak jsme znovu inkasovali ve druhé části. Myslím, že jsme byli lepší, bohužel se na každý gól hrozně nadřeme. Vítkovice dobře bruslily, my jsme sice měli tlak, ale Pinc všechny šance pochytal.“

Proti Vítkovicím i Karlovým Varům zužitkovali Orli dvakrát početní výhodu, přesto patří ve využívání těchto herních situací k nejhorším. „Chybí nám důraz před bránou, musíme využívat odražené puky. Přesilovky trénujeme, pracujeme na tom,“ reagoval Pavel Selingr.

foto
⇒  Plášek, vyhlášený společně s Pincem nejlepším hráčem utkání, v 18. minutě vyrovnával na 1:1

Příčiny předchozích nezdarů v přesilových hrách hledal i další úspěšný střelec utkání, Karel Plášek: „Opravdu se nám v nich nedaří, dneska to byl znovu spíš boj. Trénujeme je, protože rozhodují zápasy, snažíme se s tím něco dělat. Asi by to chtělo víc střílet, hrajeme složitě, nahráváme si a za celou přesilovku vystřelíme jednou nebo dvakrát,“ naznačil možný důvod.

Právě Plášek potrestal na konci první třetiny pohotovou dorážkou vyloučení Burgera, a vyrovnal tak skóre zápasu. „Byla to taková dorážka, nic zvláštního. Pinc nám ale dal zabrat, podal vynikající výkon, doháněl nás k šílenství. Několikrát už byl puk za ním, ale vždycky to nějak vytáhl. Říkali jsme si ale, že musíme hrát pořád stejně, navíc nás diváci tlačili dopředu, bylo to super,“ ocenil znojemské fanoušky, kteří znovu dorazili v hojném počtu.

Nejlepší možný návrat po zranění prožil Jaroslav Svoboda. Znojemský střelec vynechal poslední zápasy kvůli problémům s ramenem, pro vítkovickou branku však v neděli představoval permanentní nebezpečí. Povedený výkon korunoval vítěznou brankou ve třetí minutě prodloužení. „Když jsem dostal puk, nechtěl jsem nic složitého vymýšlet. Pro gólmana to byla velmi těžká střela,“ popisoval svůj gólový moment.

foto
⇒  Jaroslav Svoboda, střelec vítězné branky

„Vítkovice daly rychlý gól, který jim pomohl, pak už jen bránily. Dokázali jsme sice vyrovnat, ale oni potom znovu skórovali. Celý zápas jsme dotahovali, bohužel Pinc chytal dobře a kluci stříleli všechny puky na něj. Pomohla nám až jejich dvě vyhození přes mantinel. To se nevyplácí, obzvlášť ve venkovních zápasech,“ komentoval Svoboda dvě vítkovická vyloučení za zdržování hry.

Znojemský tým ze dvou domácích zápasů o vánočních svátcích vytěžil dva body. Program je neúprosný a už v úterý čeká mužstvo dlouhá cesta na led vedoucího Litvínova. „Hraní o Vánocích je divné, každý chce být s rodinou, ale my jsme profesionální hráči, koncentraci na zápasy to neovlivňuje,“ prohlásil Svoboda.

Osmadvacetiletý útočník prozradil, že i jemu nadělil Ježíšek nějaké dárky. „Protože bývám často zraněný, dostal jsem pod stromeček sadu na ledování. Dárky jsme si rozdávali i v kabině, každý si vylosoval jméno jednoho hráče, ale co přesně to bylo, to bych raději nechal v kabině,“ uzavřel s úsměvem Jaroslav Svoboda.

I po druhém domácím utkání tohoto týdne se na tiskové konferenci nezapomněl hlavní trenér Orlů Radim Rulík zmínit o vynikající divácké kulise provázející poslední zápasy. „Fanouškům bych chtěl poděkovat, byli opět skvělí, a do nového roku jim chci popřát hodně zdraví a aby byli takhle fantastičtí. Nám to strašně pomáhá a hrajeme v šesti hráčích.“

NEWSLETTER