Rulík: Vítkovice pouze těžily z našich chyb

Aktuální zprávy
PO 29. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Smutno neveselo bylo v orlí kabině po utkání s Vítkovicemi. Po dobře rozehraném zápase a tříbrankovém vedení nakonec zůstal ve Znojmě pouhý jeden bod. Dva si odvezli hráči Vítkovic za vítězství po nájezdech. Fanoušci neúnavně hnali své hráče do boje, jejich přínos pochválil po zápase trenér <b>Radim Rulík</b>: „Diváci nám od začátku zápasu hodně pomáhali, hlavně kotel byl fantastický. To nás hnalo dopředu.“

Po předchozích neúspěšných zápasech trenéři přeházeli sestavu a zdálo se, že by to mohla být cesta ke zlepšení výkonů mužstva. „Změnou v sestavě jsme reagovali na to, že jsme dva zápasy po sobe nedali gól. Změnili jsme složení formací a vypadalo to, že se nám to povedlo,“ prohlásil Rulík. „Už v Boleslavi jsme měli dobrý pohyb, měli jsme i víc střeleckých příležitostí. Ale neměli jsme štěstí. Dnes jsme se na to snažili navázat. Vytvořili jsme si nějaké šance a taky je proměnili,“ dodává znojemský trenér.

Většinu utkání byli Orli jednoznačně lepším týmem, Vítkovice ale dokázaly zužitkovat chyby, které začali znojemští hráči až neuvěřitelně kupit. „Nedá se říct, že by nás Vítkovice přehrávaly kombinační hrou, pouze těžily z našich chyb, které jsme jim nabízeli. Máme dostatečně zkušené mužstvo na to, aby takové vypjaté fáze zápasu zvládlo. Nevím, proč zrovna v těchto momentech chybují. Je to strašná škoda, nedokážu to pochopit,“ kroutil hlavou Rulík.

foto
⇒  Radek Haman byl po zápase velmi zklamaný. Prohru vztahoval na svoji osobu.

Smutek vyjadřoval po zápase i Radek Haman, který si přičítal velký podíl na nepovedeném zápase: „Jednoznačně to byl vyhraný zápas. Ale našimi chybami, konkrétně mýma dvěma, jsme jim nabídli vyrovnání. Sami jsme si to zkazili. A já jsem byl u všeho podstatnýho, hlavně v tom záporném slova smyslu. Tento zápas se mi opravdu nepovedl.“

Přitom Hamanův útok byl na ledě hodně vidět. Trenéři k Hamanovi a Pláškovi přiřadili Erata a projevilo se to tlakem i produktivitou: „Nové složení našeho útoku jsme se dozvěděli den před zápasem, takže jsme si stihli na tréninku něco vyzkoušet. Dneska nám tam padly i góly, ale hlavně jsme je neměli dostat. To by se nemělo stávat! Myslím si, že jsem už tak zkušený hráč, že bych si měl tyhlety věci pohlídat. V rozhodujících chvílích bysme my starší měli mančaft uklidnit,“ přiznává Haman.

To se bohužel nepovedlo a zápas nakonec po plichtě rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli hosté ze severu Moravy úspěšnější. „Nájezdy jsou vabank. Jednoznačně jsme měli rozhodnout v základní hrací době,“ suše konstatoval smutný Haman.

NEWSLETTER