Zítra do toho půjdeme naplno, slibuje Nikolov

Rozhovory
PO 3. 4. 2006
Obránce Orlů <b>Angel Nikolov</b> přišel na jih Moravy právě z pražské Sparty, nynějšího soupeře v semifinále extraligového play-off. Zatím je úspěšnější mužstvo z Holešovic, urvalo první utkání na jihu Moravy i úvodní mač v T-Mobile Areně. Přesvědčivý výsledek 4:1 dává Znojemským jistě hodně námětů k zamyšlení.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 "Dneska jsme nehráli až tak dobře v útoku, nevytvořili jsme si tolik šancí. Jako klíčový bych označil druhý gól, který jsme dostali v oslabení."

Přesto tvrdí, že za stavu 0:2 vládla v hostujícím týmu stále ještě velká síla a touha utkání nakonec vyhrát. "Stav 2:0 v hokeji nic neznamená. Stačilo, aby nám spadl do brány jeden šťastnější puk, a utkání mohlo vypadat úplně jinak. Bohužel se to stalo za stavu 4:0. V té chvíli jsme si sice neříkali, že je po zápase, ale bylo vidět, že trenéři začali trochu šetřit některé hráče, za něž nasadili kluky, kteří do té doby nehráli."

Také ve třetím utkání této série Orli inkasovali některé branky maximálně do čtyř minut od začátku třetiny. Celkem v úvodních minutách semifinálových dvacetiminutovek dostali už pět gólů. "Sparta na nás dobře vlétla, hrála agresivně. Měli také potřebné štěstí, že se jim to povedlo," krčí bezmocně rameny znojemský zadák.

Výsledek 4:1 jistě nesvědčí ani o dobré útočné ani obranné hře. "Budeme prostě muset zlepšit všechno, abychom dali víc gólů než soupeř. Musíme se víc tlačit do útoku a být agresivnější," vyčítá Nikolov, které herní prvky je třeba zlepšit.

"Na dnešek zkusíme zapomenout. Je to na zápasy jenom 1:2, série ještě nekončí. Budeme se snažit urvat to zítřejší utkání pro sebe. Sil máme dost, takže do něj půjdeme určitě naplno," slibuje Angel Nikolov.

NEWSLETTER