Nové tváře orlů<br><i>Nadějný slovenský útočník Lubomír Vaškovič</i>

Rozhovory
PO 4. 7. 2005
Z n o j m o - Jednou z mladých tváří, která se potí v hejnu Orlů, připravujících se na příští sezónu, je i <b> Lubomír Vaškovič</b>. Tento devatenáctiletý slovenský útočník přišel do Znojma ze Senice, kde také s hokejem začínal. Je si vědom toho, že dostat se do základní sestavy Orlů, zvláště v letošní sezóně, ve které sdílí šatnu s velkými hvězdami českého i slovenského hokeje, bude velmi těžké. Proto na sobě poctivě pracuje a věří, že mu k zařazení do kádru pomohou také jeho mládežnické reprezentační zkušenosti.
S hokejem začínal v Senici, přivedl ho k němu otec, když mu bylo necelých šest let. K ledu měl odmala blízko: „Strýc dělal na zimáku v Senici ledaře a už jako malého mě vozil na rolbě. Bydlel jsem přes cestu u stadionu, tak jsem tam byl dost často,“ vzpomíná na své začátky. V Senici hrál do sedmé třídy, pak přestoupil do Skalice a poté do dorostu do Brna ke Krokodýlům. Ještě jako junior stihl odehrát dva roky v Senici, odkud po skončení smlouvy přestoupil do Znojma. Tady se ale ani neohřál a rovnou putoval na hostování do Mladé Boleslavi. Po několika nepovedených zápasech odešel na hostování zpátky na Moravu, tentokrát do brněnské Komety.

Účastnil se reprezentačních srazů všech slovenských mládežnických výběrů. Na MS osmnáctek chyběl, ale jelikož může letos ještě hrát za dvacítku, věří, že se na vrcholnou akci sezóny se slovenskou juniorkou probojuje.

Sportování má v krvi po matce, která hrála házenou a byla i ve slovenské reprezentaci. Láska ke sportu jí vydržela dlouho, hrála až do pětatřiceti let. Jeho sestra, která v současné době studuje tělovýchovnou fakultu v Nitře, jde v jejích šlépějích - také hraje házenou. Lubomír se vyučil kuchařem a ve vzdělávání by chtěl pokračovat nástavbovým studiem. Na své koníčky nemá mnoho času, v průběhu sezóny se plně věnuje pouze hokeji. Jen přes léto hraje doma v Senici městskou ligu hokejbalu.

Statistiky Lubomíra Vaškoviče najdete zde.

NEWSLETTER