Orlím zrakem: 46. kolo LIT - ZNO

Naši soupeři
SO 5. 2. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli si prohrou s Kladnem trochu zkomplikovali situaci v bojích o play-off, jejich největší soupeři – osmá Plzeň a desátý Litvínov - však také prohráli, proto bude v následujících sedmi kolech stále o co bojovat. Před reprezentační pauzou, kterou vyplní Švédské hry, se Znojmo v přímém souboji o devátou příčku utká v neděli právě s Litvínovem, jenž na Orly ztrácí pouhý jeden bod. Severočeši utržili v pátek na Spartě debakl 1:6, který se budou doma snažit odčinit.
Chemopetrol se poměrně dlouhou dobu pohyboval v postupových vodách, avšak po sérii neúspěchů začátkem roku 2005 klesl až na desáté místo. Tyto důvody vedly k výměně na trenérském postu; Josefa Beránka st. nahradil jeho asistent Vladimír Jeřábek, jehož doplnil bývalý dlouholetý hráč Litvínova Petr Rosol. Ještě předtím došlo k několika změnám v mužstvu. Ze Slavie přišel útočník Patrik Martinec, opačným směrem putoval Lukáš Havel, z Jihlavy vedení angažovalo do konce ledna obránce Petra Buzka.

Před uzávěrkou přestupních termínů kádr opustili obránce Klobouček a útočníci Kubinčák, Sklenička a Heinsich. Všichni odešli na výpomoc do prvoligových klubů. Obránce Buzek ukončil na severu Čech hostování a vrátil se na Vysočinu, v Havířově bylo prodlouženo působení brankáři Maříkovi. Do mužstva přišel pouze útočník Jindřich Kotrla na hostování ze Sparty, kam před sezónou zamířil právě Litvínova. Trenéři postrádají zraněného kapitána Reichela i jeho zástupce Ručinského, uzdravili se Hranáč a Branda.

Letošní vzájemné zápasy Orlů s Chemiky vyznívají lépe pro žluto-černé, kteří dvakrát zvítězili (4:3 v pr. a 6:3) a jednou remizovali (2:2). Znojmu bude chybět dlouhodobě zraněný útočník Rachůnek i obránce Benák. Proti Rabatu však nastoupili zhruba od poloviny utkání i forvardi Vorel a Blatný, jejichž potíže nejsou tak vážné.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER