Prusek si v Liberci zachytal

Aktuální zprávy
PO 31. 1. 2005
L i b e r e c - Znojemský gólman <b>Martin Prusek</b> předvedl v zápase proti Liberci další ze svých skvělých výkonů. Byl oporou svého týmu a stejně jako jeho protějšek Milan Hnilička byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Hlavně jeho zásluhou si Orli odvezli ze severu Čech cenný bod. Po celý zápas si nemohl stěžovat na nedostatek práce, podařilo se mu krýt třiatřicet střel nebezpečných libereckých Tygrů. „Zachytal jsem si dobře. Hlavně v začátku zápasu to bylo těžké a ke konci, když hrál Liberec přesilovky, tak měli velký tlak,“ svěřuje své pozápasové dojmy Prusek.
Orli se sice v přesilovce ránou Tomana od modré ujali vedení, to ale netrvalo ani tři minuty a bylo vyrovnáno. S blížícím se koncem zápasu narůstal tlak domácích a strážce znojemské svatyně se měl co ohánět. S úlevou bere bod za remízu: „Jsem nakonec rád, že jsme uhájili nerozhodný stav.“ V nastaveném čase byli šťastnější Tygři. „Je škoda, že jsme v prodloužení neurvali druhý bod. Liberec má ale kvalitní tým a pohlídal si to,“ dodává Prusek.

Bývalý znojemský útočník Igor Rataj nebyl na ledě vidět tolik jako v předešlých vzájemných duelech. Odseděl si dvě minuty za hákování na svého krajana Marka Urama a byl z toho vedle ještě i po zápase: „Štve mě to moje vyloučení. Marek to statečně přifilmoval, to on umí, v tom je taky hvězda.“ Pohledný a rychlý zápas zhodnotil lakonicky: „Vyhráli jsme, tak jsem spokojený. Pokud jsme hráli v pěti, nepustili jsme Znojmo do žádné větší šance. V přesilovkách nás ale dokázali sevřít.“

Trenér Znojemských orlů Miloslav Hořava výkon svých svěřenců nepokrytě chválil: „Tak jak jsem byl naštvaný po Spartě, tak dnes musím říct, že kluci hráli fantasticky, nechali na ledě všechno. Takhle bych si představoval, aby mužstvo působilo, aby bylo tak soudržné. Tento výkon se mi hrozně líbil. Je samozřejmé, že takhle se nedá hrát každý zápas. Bylo to extrémně rychlé, vyhrocené. Ale to nasazení by mělo být stejné ve většině zápasů.“ Ke kvalitní hře podle znojemského trenéra přispěl i výkon finského rozhodčího Henrikssona. „Rozhodčí výborně odhadl vývoj a průběh zápasu a pískal citlivě,“ chválí Hořava muže v pruhovaném.

Vadou na kráse zápasu, který by snesl i kritéria střetnutí play-off, bylo zranění čtyř znojemských hráčů. Nakolik jsou závažná, ukáže až podrobnější vyšetření. Přidělalo to ale vrásky na čele trenérů. „Vzhledem k tomu, že máme tři nebo čtyři zraněné, budeme muset stáhnout hráče z hostování. Poradíme se s prezidentem a musíme jet dál,“ odhodlaně říká Hořava, vědom si blížícího se konce základní části extraligy a vyvrcholení bojů o postupovou osmičku, která Orlům stále o nějaký bodík uniká. „Čeká nás ještě dost těžkých a důležitých zápasů.“ Trenérovi přitakává i gólman Prusek: „Nám už nezbývá nic jiného, než sbírat poctivě body hlavně doma. To je povinnost!“

NEWSLETTER