Orli Znojmo Orli Znojmo

Do znojemského brankoviště míří finský matador Teemu Lassila

Do znojemského brankoviště míří finský matador Teemu Lassila

Orli posilují brankářský post! Na jih Moravy přichází pětatřicetiletý Fin Teemu Lassila, který v roce 2011 získal titul mistra světa. V posledních dvou letech navíc vyhrál finskou i slovenskou nejvyšší ligu.

Vedení klubu reaguje na situaci ohledně Patrika Nechvátala, který utrpěl minulý týden na tréninku zranění v dolní části těla, a přivádí do brankoviště zkušeného Teema Lassilu. Pětatřicetiletý Fin pomohl v loňské sezóně dovést Banskou Bystricu ke slovenskému titulu.

Jeho největším úspěchem však zůstává zisk zlaté medaile s finskou reprezentací na mistrovství světa v roce 2011. Lassila odchytal na šampionátu tři zápasy s úspěšností 91,3 %. K těmto startům přidal rodák z Helsinek i deset reprezentačních zápasů v rámci Euro Hockey Tour.

Největší část své hokejové kariéry prožil Lassila v TPS Turku, kde se seznámil i se seniorským hokejem. V letech 2005 až 2007 chytal za švédské Djurgårdens. Následoval návrat do Finska, kde se na čtyři roky upsal klubu Hämeenlinnan Pallokerho. Patřil zde k největším oporám týmu, což jej vyneslo až do KHL.

V ruské lize strávil Lassila dlouhé tři roky. Postupně vystřídal týmy Metallurg Novokuzněck, Barys Astana i Avangard Omsk. Poté se urostlý brankář vrátil do rodného Finska. V sezóně 2016/2017 se potkal v Tampere s gólmanem Dominikem Hrachovinou, synem znojemského trenéra brankářů Petra Hrachoviny, a společně dopomohli Tappaře k zisku mistrovského poháru.

Lassila se již zapojil do tréninku se znojemským týmem. Zda nastoupí již ve večerním utkání proti Klagenfurtu, není v tuto chvíli jisté.

» Teemu Lassila na eliteprospects.com