Za čisté konto jsem moc rád. Spoluhráči mi to ulehčili obětavostí, chválí Žajdlík

Rozhovory
PÁ 2. 9. 2022
Druhé utkání ve znojemském dresu má za sebou brankář Matěj Žajdlík a dočkal se v něm svého prvního čistého konta. K vysoké výhře nad Vyškovem přispěl několika pohlednými zákroky. Fanoušci si tak mohli užít vítěznou děkovačku s novým členem znojemského brankoviště.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Vysoké vítězství nad Vyškovem a první čisté konto u Orlů k tomu. Jak zápas hodnotíte?
Jsem moc rád za čisté konto, protože se mi to v uplynulém ročníku moc nestávalo a je jenom dobře, že to přišlo už ve druhém zápase. Kluci se navíc postarali o pohledné góly a ten výsledek 8:0 už je jen třešnička na dortu. Vypadá to suverénně a máme radost z takového úspěchu před svými fanoušky.

Vyškov hrozil především ve svých přesilovkách. I zde jste si poradil na výbornou…
Kluci byli obětaví a to mi situaci ulehčilo. V samotném závěru tam i s rizikem zranění blokovali střelbu a tak by tomu mělo být i v sezóně. Vyškov už na domácím ledě ukázal, že přesilovky jsou jejich zbraní a dokonce z ní skórovali. Tentokrát jsme byli ale lepší a zvládli to.

Máte za sebou dva zápasy u Orlů. Jaké jsou zatím pocity?
Je to tady paráda. Stále si ještě zvykám na prostředí, pořád jsme v přípravě. Ale ať už po sportovní nebo osobní stránce, město je fajn a líbí se mi tu. V klubu je jedna velká parta a tak tomu má být.

Jak vnímáte tlak fanoušků, vedení klubu či médií, kteří očekávají v letošní sezóně úspěch? Výsledky v přípravě to jen potvrzují…
Pro nás jsou takové výsledky jedině pozitivní. Soupeři z nás budou mít oprávněný respekt. Samozřejmě se od nás očekávají výsledky, ale pořád máme přípravu a uvidíme, co nabídne liga. Pokud něco podceníme, tak to bude jen naše hloupost, protože náš tým má svojí kvalitu a předpokládá se jen a pouze profesionalita.

V boji o brankářskou jedničku máte Dominika Groha. Jak spolu vycházíte?
Dominika znám už hodně dlouho. Vyrůstali jsme proti sobě v mládežnických výběrech, byli spolu v reprezentaci a dokonce si ho pamatuju z extraligy, když chytal v Mladé Boleslavi. V poslední době jsme se už nepotkávali, ale nyní se poznáváme ještě o to více a pořád je to jen příprava, takže se střídáme po zápasech. Ten kdo bude mít lepší výsledky v takto ambiciózním klubu, ten bude chytat v sezóně.

NEWSLETTER