ICE Hockey League má staronového mistra: Klagenfurt

ICE Hockey League
PÁ 23. 4. 2021
V úterý byl završen soutěžní ročník 2020/21 v mezinárodní bet-at-home ICE Hockey League, tentokrát bez znojemské účasti. Svůj 32. titul v historii získal Klagenfurt, který ve finálové sérii zdolal Bolzano 4:1 na zápasy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Klagenfurt tak obhájil svůj titul z jara 2019, poslední udělený před koronavirovou pandemií, která zastavila ročník 2019/20 v průběhu čtvrtfinále. V posledním pátém utkání zvítězil doma 5:3 a zapsal tak čtvrtou výhru proti Bolzanu. Bylo to očekávané finále dvou nejlepších celků sezóny, které nakonec dopadlo poměrně jednoznačně pro rakouského zástupce.

Klagenfurt navíc ve finálové sérii zapsal několik rekordů: vítězství 6:0 v prvním zápase byla nejvyšší úvodní výhra ve finále v historii. Útočník KAC Nick Petersen v zápase zaznamenal hat-trick, což se ve finále povedlo jen třem hráčům před ním. Navíc ve čtvrtém zápase série skóroval Matt Fraser už po 16 vteřinách, což je nejrychlejší finálový gól historie.

Liga jinak zažila několik poprvé: byl to první ročník s novým titulárním partnerem pod názvem bet-at-home ICE Hockey League. Poprvé v něm startoval klub ze Slovenska a Capitals z Bratislavy se velkého úkolu zhostili se ctí. Přes kvalifikační kolo došli do čtvrtfinále, kde podlehli pozdějšímu finalistovi z Bolzana 1:4 na zápasy.

Od 25. října byla liga vinou pandemie COVID-19 nejprve dva týdny přerušena, následně pokračovala bez diváků. V průběhu celé sezóny bylo provedeno téměř 23 tisíc testů a lize se nakonec povedlo odehrát všechny naplánované zápasy.

Fanoušci sice nemohli být v hledištích stadionů, poprvé ale mohli díky nové streamingové platformě sledovat po zaplacení poplatku téměř všechny zápasy - konkrétně 296 z celkového počtu 306. To je ligový rekord.

Vůbec poprvé se udělovaly tři individuální ocenění. Nejužitečnějším hráčem sezóny se stal dánský brankář Klagenfurtu Sebastian Dahm. Druhý skončil útočník Linze Brian Lebler, třetí Dustin Gazley z Bolzana.

Nejužitečnějším hráčem play-off se stal Nick Petersen, který ve vyřazovací části nasbíral neuvěřitelných 23 bodů za 10 gólů a 13 asistencí. A konečně nejlepším mladým hráčem zvolili trenéři, fanoušci a televizní experti Lukase Piffa z Vídně.

💥 Der EC-KAC ist Champion der bet-at-home ICE Hockey League 2020/21 💥 Der EC KAC gewann Finalspiel fünf gegen HC Bozen...

Zveřejnil(a) Bet-at-home ICE Hockey League dne Úterý 20. dubna 2021

Z jedenáctičlenného pole účastníků zůstaly bez play-off tři rakouské týmy: Linz, který prožil hrozivou sezónu a po základní části byl jednoznačně poslední, Innsbruck a Graz, který po slibném začátku opět zkolaboval. Série play-off byla poměrně jednoznačnou záležitostí, jen Dornbirn ve čtvrtfinále proti Salzburgu a Vídeň v semifinále proti Bolzanu dokázali získat proti pozdějšímu vítězi více jak jeden zápas.

Nový ročník bude v mnohém jiný. S návratem Orlů, Lublaně a italské Val Pusterie se rozšíří počet účastníků na 14, bude se velmi pravděpodobně hrát v jiném herním formátu a snad už s diváky na stadionech. Nechme se překvapit.

Play-off bet-at-home ICE Hockey League 2020/21

Čtvrtfinále:
Bolzano – Bratislava 4:1 na zápasy
Klagenfurt – Villach 4:1
Salzburg – Dornbirn 4:2
Vídeň – Fehérvár 4:0

Semifinále:
Bolzano – Vídeň 4:2
Klagenfurt – Salzburg 4:1

Finále:
Bolzano – Klagenfurt 1:4

Konečné pořadí

1. Klagenfurt *
2. Bolzano *
3. Salzburg *
4. Vídeň
5. Fehérvár
6. Dornbirn
7. Bratislava
8. Villach
9. Linz
10. Innsbruck
11. Graz

*) týmy označené hvězdičkou se kvalifikovaly do Champions Hockey League

NEWSLETTER