Vojtěch Kloz: Stoprocentní play-off? Je to odraz celé sezóny

Rozhovory
NE 23. 4. 2023
Urostlý zadák Vojtěch Kloz v letošní mistrovské sezóně patřil k nejzkušenějším hráčům týmu. Vinou zranění sice vynechal část play-off, ale dokázal se vrátit a pomohl Orlům dobýt vysněný postup do CHANCE ligy.

Když bychom zhodnotili dnešní zápas, byl nejtěžší z celé této finálové série?

Ano, asi to byl nejtěžší zápas v sérii. Letňany neměly co ztratit a zkoušely to, hrály aktivně i rizikově ale myslím, že jsme si s tím dobře poradili. Z celého finále jsme dostali jen jediný gól a to bych řekl, že je odraz celé sezóny.

Často se říká, že poslední krok je vždy nejtěžší, bylo tedy těžké nemyslet na to, že dnes to je právě ten rozhodující zápas?

V hlavě jsme to samozřejmě trošku měli. Řekl bych ale že utkání z naší strany nebylo vůbec špatné. Zvládli jsme ho, podařilo se nám vstřelit z přesilovky gól, což nás uklidnilo a úspěšně jsme jej dohráli

Byly Letňany tým, který vás něčím překvapil? Hodně se mluvilo o tom, že předčasným finálem byla série s Chomutovem, kde zápasy byly vyrovnané. Naopak s Letci to byly docela jednoznačné výsledky, čím to podle vás bylo, že se dostali tak daleko?

Taky jsme se nad tím v kabině pozastavovali, jak se dostali až do finále. Oni samozřejmě hráli aktivně, což na spoustu soupeřů platí. Musím ale zmínit, že tady ve Znojmě, máme úplně jinou kvalitu hráčů, dokázali jsme si tedy s tím poradit a nepustili je dá se říci k ničemu.

Vy jste v play-off chvíli absentoval. Jak bylo pro vás těžké sledovat vrchol sezóny, pouze z tribuny?

Pro mě to bylo hodně těžké a nemám to rád. I čtvrtý zápas jsem bohužel nedohrál, ale popravdě jsem se vůbec nebál, že by to spoluhráči beze mě úspěšně nedohráli.

Nastal problém, když se vám přivodilo zranění, že by vám mohla skončit sezóna nebo jste věděl, že se k týmu ještě připojíte?

Asi mi nikdo moc nevěřil, že bych se ještě vrátil, ale nějakým způsobem se to povedlo. Ve druhé třetině čtvrtého utkání jsem dostal stejný zákrok na koleno, proto jsem raději předčasně v zápase skončil. Na druhou stranu, máme v týmu spoustu kvalitních hráčů, kteří to utkání zvládli do vítězného konce.

Jak vlastně hodnotíte letošní sezónu? Tým složený z velké části z mladých hráčů a několika zkušenějších, kteří byli lídry týmu, jaké to pro vás bylo?

Bylo to pro mě trošku zvláštní, po dlouhé době jsem se vrátil zpět do Čech. Moc jsem také nevěděl co čekat od druhé ligy, ale samozřejmě s tím naším týmem co tady byl, jsme defakto celou sezónu dominovali. Někdy to třeba podle výsledku nešlo vidět, ale herně tu na nás podle mě nikdo neměl.

Jeden čas, tým zasáhla marodka, k tomu byli Tomáš Svoboda s Janem Hruškou na hostování v Pardubicích. Bylo tedy na vás, právě mladé hráče více usměrňovat?

V té době jsem zde byl nejstarší, a my tu úlohu tady máme. Mladé hráče, musíme nějakým způsobem nasměrovat a myslím, že se nám to povedlo. Bohužel jsme tedy jednou prohráli, některá utkání hráli až do prodloužení. Ale ze 120 možných bodů, se nám povedlo získat 111, což bych řekl, že není vůbec špatné a dnes to tady celé vygradovalo, takže určitě úspěšná sezóna.

Play-off bez jediné porážky, zažil jste někdy něco podobného?

Už mám za sebou opravdu hodně play-off, ale tohle jsem ještě nezažil. Znovu bych však zmínil, že je to odraz celé sezóny, dřeli jsme a takto si došli pro vítězství.

Co byste vzkázal fanouškům? Vytvořili neskutečnou atmosféru a po šestadvaceti letech slaví znovu postup do první ligy. Stejně jako tehdy byli fanoušci slavit na ledě s vámi...

Byli úžasní celou sezónu, pořád za námi stáli, fandili nám, vytvářeli skvělou atmosféru na domácích i venkovních utkáních. Měli bychom jim celý tým poděkovat, za to co tady celou dobu předváděli a čtvrté finále bylo přeci jen vrcholem sezóny, takže to bylo ještě speciálnější.

Jaké máte plány do příští sezóny? Přemýšlel jste, jestli si chcete zahrát zde i CHANCE ligu nebo jste podobné věci zatím neřešil?

Tato věc je samozřejmě na Pavlu Oherovi, který se rozhodne jak složit tým. Já jsem ale určitě za to, abych tady zůstal i následující sezónu a vyzkoušel si CHANCE ligu.

NEWSLETTER