Orli ulovili největší polský talent poslední doby, přichází Patryk Wronka!

Aktuální zprávy
ČT 5. 5. 2016
Znojemský hokej hlásí první mezinárodní posilu pro nadcházející sezónu. Je jí obrovský talent polského hokeje Patryk Wronka, čerstvě vyhlášený nejlepším útočníkem mistrovství světa divize IA. Dvacetiletý hráč dal EBEL v orlím dresu přednost před nabídkami z ostatních evropských soutěží.

Wronka už od osmnácti let působil mezi dospělými v polské hokejové lize a postupně se vypracoval v tahouna Nowyho Targu, s nímž letos obsadil třetí příčku. V 54 utkáních si připsal 53 bodů a patřil k lídrům produktivity celé ligy. "Patryk je pravděpodobně největším polským hokejovým talentem posledních deseti let," upozorňuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Přes nabídky klubů z Finska, Švédska i Česka se díky našemu rychlému a serioznímu jednání rozhodl podepsat víceletou smlouvu u nás," dodává.

Podobně skvělou bilanci jako v lize si mladý útočník udržel i v národním týmu v utkáních olympijské kvalifikace i mistrovství světa divize IA. Šampionát druhé nejvyšší skupiny letos hostilo právě Polsko a jen kousek mu chyběl k historickému postupu do elitní skupiny. Nakonec skončil třetí jen kvůli horším vzájemným zápasům.

Fotka zveřejněná uživatelem Patryk Wronka (@wrones10),

Wronka zaznamenal gól, tři asistence, dostal se nejen do all-star týmu šampionátu, ale byl navíc zvolen za nejlepšího útočníka turnaje! "Byli jsme se na něj v Katovicích několikrát podívat a udělal na nás opravdu dojem. Věříme, že zacelí mezery po odcházejících hráčích," říká Dočekal.

Ohledně Wronkovy budoucnosti se v posledních dnech a týdnech v Polsku horlivě diskutovalo, samotný hráč je se svým rozhodnutím spokojen. "Věřím, že jsem si vybral dobře. Znojmo je stabilní klub, finančně i organizačně dobře zabezpečený, navíc hrající v zajímavé a rozvíjející se lize. Myslím, že hrát za Orly mi pomůže k dalšímu zlepšení mých dovedností," nechal se Wronka slyšet pro web gazetakrakowska.pl.

» Kompletní statistiky Patryka Wronky