Matěj Žajdlík: Čeká nás poslední a nejtěžší krok

Rozhovory
ÚT 18. 4. 2023
Brankář Matěj Žajdlík si ve třetím zápase finálové série mezi Znojmem a Letňany připsal další čisté konto letošní sezóny a byl tedy pevnou součástí skládačky při získaném mečbolu. Těší jej také, že i přes přerušení utkání se dokázal tým vrátit dobře zpět do zápasu, a doufá, že středeční souboj ve Znojmě bude tím postupovým.

Zápas byl rozdělený na dva dny, jak těžké bylo z pohledu brankáře dostat se zpět do utkání?

Bohužel se včera stala taková neplecha na ledě, podobné věci se děly tento ročník docela často i na ostatních stadionech. Díry v ledu se objevily v Extralize, CHANCE lize i ve druhé lize a teď s tím musíme bohužel počítat. Myslím ale, že jsme se s tím vypořádali velmi dobře. Čekání bylo tedy nepříjemné, ale dali jsme do toho znovu sto procent, dobře se připravili, zvítězili a máme třetí bod v sérii.

Dnes jste udržel čisté konto, jak vás to potěšilo? Zde v Letňanech je to kluziště užší a střely byly určitě nebezpečnější.

Je určitě znát, jestli se hraje na menším nebo na větším hřišti, a počet střel je určitě také daleko větší. Pro mě osobně je to jedině dobře, každý gólman potvrdí, že pokud na něj lítá velké množství střel, je to daleko lepší. To se dnes potvrdilo. Jsem také rád, že jsme podali týmový výkon a já klukům mohl pomoci vzadu, stejně tak jako oni pomohli mně.

Na konci zápasu jste se pokusil vyhodit puk přes celé kluziště a dát branku, bohužel to nevyšlo...

Přišlo mi, že domácí tým se střídáním a následným odvoláním gólmana snažil natáhnout čas, protože hráli přesilovou hru. Byl jsem už taky trošku podrážděnější skrz špatný stav ledu. Byl na mě nahozený kotouč vedle branky, zkusil jsem vystřelit, ale bohužel jsem to dostatečně nezvednul a nedoletělo to do branky. Ale nic se neděje.

Máte před sebou čtvrtý zápas finále, i přes to přerušení je tedy určitě pozitivní, že jej odehrajete před vlastními fanoušky, kde můžete i celou sérii ukončit?

Přesně tak, je to bezpochyby velký vděk fanouškům za to, že v neděli dorazili i na deset minut v tak velkém počtu, a bohužel někteří museli zase zpátky jet dlouhou cestu domů. My se jim teď musíme odvděčit na domácím stadioně, kde doufám, že to společně oslavíme. Čeká nás však poslední krok a ten bývá nejtěžší, takže do toho půjdeme stejně tak jako celou sérii, jako celé play-off a věřím, že se budeme radovat.

NEWSLETTER