Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli reagují na velkou marodku, přichází Lukáš Vopelka

Orli reagují na velkou marodku, přichází Lukáš Vopelka

Den po těsné porážce v rakouském hlavním městě hlásí Orli novou posilu ve svém kádru. Na jih Moravy se stěhuje Lukáš Vopelka, který má zkušenosti z nejvyšší švédské, slovenské a české soutěže i z KHL.

Třiadvacetiletý českobudějovický rodák začínal svoji kariéru právě v jihočeském městě. V sezóně 2011/12 odešel do Švédska, kde hrál za mládežnické týmy celku Örebro a nevedl si v nich vůbec špatně. Párkrát ještě v juniorském věku nakoukl i do A mužstva, avšak tam se výrazně neprosadil.

Po pěti letech Skandinávský poloostrov opustil a zamířil do Slovanu Bratislava hrajícího KHL, ze který sehrál dvaačtyřicet zápasů. Následovala menší zastávka v Trenčíně a poté dvě celé sezóny v Hradci Králové, se kterým si zahrál Ligu mistrů a Spengler Cup. V té letošní stihl za Východočechy v extralize odehrát jen čtyři duely, po kterých následoval přesun do Vítkovic a poté do Znojma.

“Nehledali jsme žádného cvrčka, potřebujeme silový typ.“

Miroslav Fryčer (trenér Orlů Znojmo)

Vopelka reprezentoval Českou republiku téměř ve všech věkových kategoriích, s osmnáctkou vybojoval na světovém šampionátu v roce 2014 stříbrné medaile. Tehdy se v týmu sešel s Jakubem Vránou, Davidem Pastrňákem a dalšími budoucími hvězdami českého hokeje.

„Lukáš je typ hokejisty, který neuhne. Je to bojovník, chodí k mantinelům, má dobrý pohyb. Působil pět let ve Švédsku, to jasně dokazuje, že je solidní bruslař s dobrou taktickou disciplínou," popisuje hlavní trenér a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer. „Nehledali jsme žádného cvrčka, potřebujeme silový typ ala Petr Beránek, který je silný na puku. Lukáš nám v tomto pomůže a jsou to vlastnosti, které budeme potřebovat v bojích o play-off," dodává Fryčer.

Ten se vyjádřil také k aktuální poměrně trudné zdravotní situaci v A-týmu. „To snad dřív přijde jaro, než se někdo z marodů vrátí," okomentoval ironicky. „Radim Matuš s námi pomalu začíná trénovat, uvidíme jak to půjde dál. Čekáme na výsledky vyšetření u Parkera Bowlese a Kevina Tanseyho, který si přivodil zranění v horní části těla včera. Chybí nám odehrát jedno utkání v úterý, pak máme do neděle volno a můžeme se přeci jen trochu dát dohromady," vyhlíží Fryčer zvolnění zběsilého tempa utkání.

» Kompletní statistiky Lukáše Vopelky