Orli Znojmo Orli Znojmo

Hokej je zpět! Na Vídeň jen za 50 Kč, Fryčerův dres půjde ke stropu

Hokej je zpět! Na Vídeň jen za 50 Kč, Fryčerův dres půjde ke stropu

Hokejová sezóna je tady. A ve Znojmě odstartuje speciálním zápasem proti atraktivnímu soupeři. Nedělnímu střetnutí s Vídní bude předcházet ceremoniál k uctění památky zesnulé hokejové legendy Miroslava Fryčera. Vstup na utkání bude za symbolických 50 Kč.

Jedna z největších československých hokejových osobností, Miroslav Fryčer, měl za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Už v mladém věku si zahrál na dvou mistrovstvích světa i olympijských hrách 1980 v Lake Placid. O rok později se rozhodl emigrovat a za dramatických okolností utekl z turnaje ve Švýcarsku za svým snem v podobě NHL.

“Mirek byl bezpochyby největší hokejovou osobností, která kdy v našem klubu působila.“

Pavel Ohera (prezident klubu Orli Znojmo)

V Quebecu mu v adaptaci na nový život pomáhali slovenští bratři Šťastní, dres místních Nordiques ale Fryčer oblékal jen necelý rok. Poté se přesunul do Toronta, kde slavil mnohem větší úspěchy. V roce 1985 si jako první Čech zahrál NHL All Star Game. Dohromady nastřílel v NHL devět hattricků, víc jich dali ve slavné lize z Čechů jen Jaromír Jágr a David Pastrňák. V lednu 1986 zaznamenal jako první Čech v utkání NHL dokonce čtyři branky.

„Mirek byl bezpochyby největší hokejovou osobností, která kdy v našem klubu působila. Zanechal tu obrovskou stopu a myslím si, že je jen správně, když jeho památku uctíme minutou ticha, symbolickým vyřazením jeho čísla 14 a zavěšením dresu pod strop," nastiňuje prezident klubu Pavel Ohera. O vytažení Fryčerova dresu se postará jeho celoživotní kamarád a další hokejová legenda Peter Šťastný.

Klub přišel pro tuto událost se speciální akcí, vstupné na zápas proti Vídni bude za symbolických 50 Kč nebo 2 Eura. Vstupenky je již nyní možné kupovat online v předprodeji na portálu Enigoo zde.

Navíc tři vylosovaní majitelé permanentních karet obdrží elektroniku od společnosti Tesla Smart CZ, která věnovala pro fanoušky Orlů produkty v hodnotě více než 10 000 Kč.

Podmínky vstupu na nedělní zápas budou stejné jako na přípravná utkání před sezónou (zejména jde o prokázání bezinfekčnosti). Více informací přineseme před zápasem.