Šťovíček: Náš útok? To jsem ještě nezažil

Rozhovory
ČT 10. 11. 2022
Nejproduktivnější útočník Orlů, Martin Šťovíček, je zároveň lídr kanadského bodování celé druholigové skupiny Východ. I přes to řadí své úspěchy až na druhé místo. Spolupráci v útočné lajně si pochvaluje stejně jako znojemské fanoušky.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Zatím nejvyšší výhra v sezóně, jak byste zápas zhodnotil?

Bylo důležité, že jsme dobře začali první třetinu. Ta většinou rozhoduje o tom, jak zápas bude vypadat. Když nám to tam napadá a netrápíme se od začátku, tak zápas dokážeme vyhrát vysokým výsledkem.

Jsou pro vás lepší vysoké výhry, nebo zápas, kdy musíte bojovat o výsledek až do konce?

Za mě není špatné, když ten zápas je vyrovnaný. My se hlavně připravujeme na play-off, kde nebude padat tolik gólů. Je určitě super vyhrávat zápasy 10:0, ale když bude občas i vyrovnaný zápas, tak nám to taky určitě prospěje.

Vedete tabulku kanadského bodování skupiny Východ, jaké jsou vaše pocity?

Je to super. Na druhou stranu nepřišel jsem sem honit nějaké body. Cíl tady máme všichni stejný, postup do Chance ligy. Takže jestli na konci budu mít 30 gólů nebo 15, tak mi to je jedno, ale jsem za to určitě rád. Jsem tady od toho, naše lajna je tady od toho, abychom dávali góly, takže jsem rád, že se nám daří.

V útoku s Dominikem Sklenářem a Markem Špačkem jdete na ledě hodně vidět...Sedli jste si s klukama hned od začátku?

Musím říct, že tohle jsem ještě nezažil. Od prvního zápasu v přípravě nám to spolu prostě šlape a hraje se nám fakt dobře. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle.

Na domácích i venkovních zápasech je výtečná atmosféra…Jak si to užíváte?

Je to něco neskutečného. Moc mile mě to překvapilo. Nikdy jsem asi nehrál před lepší kulisou, ať jsem byl kdekoliv. Ti lidi jsou tady fantastičtí. Výjezdy, kdy jezdí fakt na každý zápas, a doma…prostě něco neuvěřitelného. Hraje se nám úplně nádherně a doufám, že těch lidí bude chodit ještě víc a víc na každý zápas.

Máte za sebou trio domácích zápasů v rychlém sledu…Vyhovuje vám více hrát častěji nebo klasicky dvakrát za týden?

Když občas budeme hrát takhle častěji po sobě, tak to určitě není špatné. Myslím si, že jsme dobře trénovaní a zvládáme to. Mě osobně to vyhovuje více, den trénink-den zápas.

NEWSLETTER