Orli zabojují o zlomení černé domácí série

Naši soupeři
ST 23. 1. 2019
Již jen pouhé čtyři zápasy čekají na znojemské hokejisty před finišem základní části. Ve dvou případech se Orli představí doma, dvakrát naopak odletí na led soupeře. První díl této porce odkrojí již v pátek od 18:30, kdy pohostí Graz.

Druhý nejproduktivnější tým soutěže s nejlepšími přesilovkami, který momentálně zuby nehty hájí druhou příčku ligové tabulky. I tak by se dala stručně popsat situace Grazu. Klub zažívá jednu ze svých nejpovedenějších sezon a již může pilně pilovat formu do zlomové fáze soutěže – tedy do nadstavbové části. Prim hraje v již tak hvězdně obsazené ofenzivě exznojemský střelec Colton Yellow Horn, jemuž šlape na paty americký obr Ty Loney.

“Devětadevadesátky“ se mohou v současnosti pyšnit famózní bilancí venkovních zápasů. Na ledě soupeře vyhrály již pětkrát! v řadě, což je v ostrém protikladu k formě, kterou mají znojemští hokejisté – ti naopak pětkrát za sebou na domácím ledě padli. „Zápas ve Znojmě nebude snadný, soupeř ještě stále bojuje o TOP 6 a nemůže nic vypustit. Musíme jít tvrdě na bránu,“ přemítá hvězda Grazu Oliver Setzinger.

V letošním ročníku ligy se týmy utkaly již třikrát a vzájemná bilance hovoří lehce ve prospěch Rakušanů. Ti vyhráli ve dvou případech (v divoké přestřelce 7:6 po prodloužení a v odvetě ve Znojmě 4:0). Poslední měření sil na začátku prosince ale zvládli lépe Orli, kteří v Grazu bodovali po dramatickém vývoji při skóre 4:3.

Znojemští hokejisté ještě stále drží teoretickou šanci na přímý postup do play-off. Momentálně už ale nemají osud jen ve svých rukou a musí spoléhat na kolaps soupeřů. Prvním krokem k vykřesání jisté jiskřičky naděje bude přetržení černé domácí série, která klub trápí. Fanoušci se na jihu Moravy radovali z vítězství naposledy 9. prosince po utkání se Záhřebem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
37 14 15 2 6 129:131

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 9. 2.
body 56 77
aktuální forma Innsbruck – Znojmo 3:6
Dornbirn – Znojmo 4:3
Znojmo – Bolzano 2:3
Graz – Bolzano 1:2
Graz – Salzburg 5:4
Innsbruck – Graz 1:3
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 50 bodů (25 + 25) Colton Yellow Horn, 46 bodů (19 + 27)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 30 bodů (6 + 24) Matthew Caito, 35 bodů (15 + 20)
brankář Teemu Lassila (89,3 %) Robin Rahm (90,0 %)
využití přesilovek 15,3 % 26,6 %
úspěšnost oslabení 73,6 % 82,2 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #6 Patrick Gruber, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Parkkonen, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Lattner, Stehlík, Kruckovyč, Jonáš – Kalus, Matuš, Luciani – Hlava, Stretch, McPherson – Němec, Bartoš, Mrázek – Špaček, Novák, Oščádal.
Höneckl – Jakobsson, Caito, Egger, Weihager, Setzinger, Soritz – Oberkofler, Oleksuk, Grafenthin – Hamilton, Garbowsky, Zusevics – King, Yellow Horn, Loney – Kainz, Moderer, Johansson.
NEWSLETTER