Juniorská léta jsou nejlepší v životě i v hokeji, uvědomuje si Martin Kosnar

Juniorský hokej
ST 21. 11. 2018
Za znojemský celek nastupuje již třetí sezónu, letos má ale Martin Kosnar poslední možnost oblékat juniorský dres. Nejen o tom, jak se daří juniorskému celku, se rozpovídal v rozhovoru.

Jak byste porovnal letošní sezónu s tou minulou?
Loni tu bylo více znojemských hráčů, kteří se znali již odmalička. Letos přišlo dost nových kluků, ten tým má stále vysokou kvalitu, ještě ale úplně nepřišel čas, kdy bychom dokázali ukázat vše, co v nás je. Stále se ještě sehráváme.

Martin Kosnar  • Post: útočník
  • Narození: 14. červen 1998 v Klatovech
  • Ve Znojmě od sezóny 2016/17
  • V letošní sezóně průměrně 1.13 bodu za zápas.

Kádr se letos celkem obměnil, co říkáte na změny?
V létě se moc netrénovalo, nebyl na to dostatek prostoru. Ze začátku to bylo ještě o to těžší, že pocházíme ze všech koutů Česka a Slovenska. Navíc někteří kluci přišli až během sezóny. Teď už ale máme více příležitostí a postupně se neustále sehráváme a zlepšujeme.

Máte za sebou půlku základní části, jak byste zatím zhodnotil její průběh?
Ze začátku to bylo dobré, pak přišla krize. Teď máme před sebou ještě sedm zápasů, ve kterých musíme nasbírat čtyři výhry, abychom se dostali do nadstavby. Uděláme vše, co bude v našich silách.

Kolik času trávíte na stadionu?
Pět až šest tréninků týdně, k tomu dva zápasy. Soutěž není rozlosována úplně ideálně, často pak vznikají pauzy, kdy se zápasy třeba týden nehrají. Lepší by bylo, kdyby bylo rozlosování stejnoměrnější. Kromě svých tréninků navíc chodím ve svém volném čase pomáhat na tréninky mladších žáků a přípravky. Baví mě to a je to skvělá zkušenost.

Ve Znojmě jste třetí rok. Druhým rokem kapitán. Jak si užíváte svou poslední juniorskou sezónu?
Snažím se si ji užít co nejvíce. Juniorská léta jsou nejlepší v životě i v hokeji. Před sezónou jsem neměl úplně jasno, zda budu ve Znojmě pokračovat, nakonec jsem se sem opět vydal a nelituji toho. Ve Znojmě se mi líbí, jak ve městě, tak na stadionu. Letos se mi zatím daří méně než loni, ale věřím, že se to zlepší a že to s kluky dotáhneme, co nejdál.

Jak se daří znojemské juniorce se dozvíte zde.

NEWSLETTER