Hlavní kouč Roman Šimíček: Doma už jsem nemohl vydržet, v nový tým věřím

Rozhovory
NE 21. 5. 2017
Svou první sezónu v roli hlavního kouče začíná ve Znojmě Roman Šimíček. V probíhající suché přípravě zatím dohlíží na tréninky pod vedením trenérů z Fitness Clinic Znojmo. „Jsem zastánce toho, že letní přípravu by měli dělat kondiční trenéři, protože v ní mají větší praxi,“ říká.

Co budou hráči letos v rámci suché přípravy podstupovat, jaký máte plán?
Celý cyklus suché přípravy máme naplánovaný na 11 týdnů, v polovině ho rozdělí soustředění v Jeseníkách. První čtyři týdny je v plánu trénink hrubé síly, kdy se to budeme snažit do kluků, jak se říká, „narvat“. Následně vyjedeme do hor, kam s sebou možná vezmeme i kola, o tom se ještě budeme bavit. Po návratu se pak v dalších čtyřech až pěti týdnech budeme zaměřovat na výbušnost a dynamiku.

Mezi koncem tréninku na suchu a přechodem na led tedy moc volna nebude.
Volno po suché přípravě by mělo být jen nějakých devět dnů. V neděli 23. července bychom si chtěli vyzkoušet výstroj a od pondělí pak už jet naplno na ledě. Zkusili jsme letos tento model, dali klukům větší volno po sezóně tak, abychom celou přípravu ladili na start ligy. Věříme, že to vyjde podle představ.

Tréninky na suchu letos povedou trenéři z Fitness Clinic Znojmo. Proč jste se rozhodli pro tento model?
Jsem zastánce toho, že letní přípravu by měli dělat kondiční trenéři, protože v ní mají větší praxi. Proto mám velkou radost, že se podařilo dohodnout se na spolupráci s Kubou Šigutem a Davidem Burianem. Když jsme se spolu před začátkem přípravy bavili, zjistili jsme, že naše představy jsou hodně podobné. I když tu třeba několik let byl zaběhlý nějaký systém, chci vyzkoušet něco nového, moderního. Věřím tomu, proto jsme tento model nastavili. Myslím, že to klukům prospěje.

Pro vás je to první sezóna ve Znojmě v pozici hlavního kouče, těšíte se na ni?
Těším se hodně moc. Doma už jsem nemohl vydržet, bylo to hrozně dlouhé. Samozřejmě letní příprava je takový dril, pro někoho možná nezáživný, ale je to jedna z nejdůležitějších fází sezóny, i proto, abychom v následném tréninku a sezóně eliminovali zranění. Kluci budou v rámci přípravy trénovat všechny části těla a věřím, že i díky tomu bude zranění méně, než bylo třeba v loňské sezóně.

Velká část týmu se obměnila, je tu mnoho mladých hráčů. Co si od nich slibujete?
Jsou to mladí a talentovaní kluci, kteří často v extralize nedostali takový prostor na ledě, jaký by si představovali nebo zasloužili. Když jim tady ten prostor dáme, myslíme si, že nám to vrátí se vším všudy. Manšaft jsme stavěli společně a já v ten tým věřím, jinak by tady ti kluci nebyli.

Prozatím jste na papíře v trenérském štábu bez asistenta, změní se to?
Post asistenta je stejně důležitý, jako post hlavního trenéra, musí zastávat stejnou filozofii a být loajální. Asi by bylo špatně, aby měl úplně jiné představy než jeho kolega. Není jednoduché takového kandidáta najít, ale pracujeme na tom, abychom sem vhodného asistenta přivedli.

NEWSLETTER