Po dvou týdnech opět doma! Orli v netradičním čase vyzvou Klagenfurt

Naši soupeři
ST 1. 11. 2017
Znojemští hokejisté pokračují v náročném programu EBEL. Po venkovní sérii na ledě soupeřů se po téměř dvou týdnech představí doma v televizním duelu proti rakouskému Klagenfurtu. Orli potřebují vaši podporu, přijďte přímo do Nevoga areny! Utkání startuje netradičně v 19:15.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Johannes Bischofberger je nejproduktivnějším hráčem Klagenfurtu. Připsal si již 13 bodů

Rakouský rekordman v počtu získaných titulů ročník neodstartoval ideálně, když prohrál čtyřikrát v úvodních sedmi zápasech. Od té doby ale forma Klagenfurtu zvedá, díky čemuž stoupá tabulkou vzhůru. Jednou z hlavních příčin počátečních neúspěchů byla absence důležitého muže sestavy – Jamieho Lundmarka, jenž kvůli zranění chyběl celé září. Právě tento kanadský útočník je často rozhodujícím bodem v soubojích se Znojmem. Jen za poslední dvě sezóny skóroval do sítě Orlů hned pětkrát a další tři góly připravil. Navíc ve čtvrtek odehraje svůj 300. zápas v dresu Klagenfurtu, o motivaci tak bude mít postaráno.

V současnosti se Klagenfurt nachází v herní i výsledkové pohodě - v zádech má čtyři vyhrané zápasy v řadě a do Nevoga areny míří posilněn těsným vítězstvím 1:0 v korutanském derby proti Villachu. Slabinou loňského vicemistra je hra v nestandartním počtu hráčů na ledě. Každá čtvrtá přesilovka soupeře totiž končí gólem. V tomto ohledu je horší pouze Fehérvár. Příliš nefungují ani početní výhody.

Orlům se sled tří venkovních zápasů nepovedl a prohráli pošesté v řadě. Naposledy sice v Záhřebu podali velice zodpovědný výkon, přesto se jim nepodařilo vyhrát, když si vylámali zuby na výborně chytajícím gólmanovi Poulinovi. Na domácím ledě tak potřebují zabrat a získat body, v opačném případě hrozí pád na deváté místo tabulky. To ví i brankář Marek Schwarz: "S Záhřebem jsme určitě neodehráli špatné utkání. Možná nám chybělo jen trochu štěstí. Teď musíme věřit a doufat, že na to navážeme v dalších zápasech, které nás brzo čekají. Je na čem stavět." Orli navíc nad čtvrtečním protivníkem doma nevyhráli od prosince 2014.

Přijďte na hokej a vytvořte skvělou atmosféru přímo na stadionu, která požene znojemské hokejisty k výhře! Utkání se z důvodu televizního přenosu Sky TV odehraje v netradičním čase od 19:15.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 7 15 2 10 88:105

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC KAC
pozice v tabulce 8. 3.
body 23 27
aktuální forma Záhřeb – Znojmo 1:0
Graz – Znojmo 4:2
Dornbirn – Znojmo 8:5
Klagenfurt – Villach 1:0
Bolzano – Klagenfurt 4:5
Graz – Klagenfurt 1:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 17 bodů (7 + 10) Johannes Bischofberger, 13 bodů (4 + 9)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 10 bodů (4 + 6) Kevin Kapstad, 10 bodů (3 + 7)
brankář Marek Schwarz (91,00 %) Tomáš Duba (92,6 %)
využití přesilovek 14,08 % 15,87 %
úspěšnost oslabení 80,77 % 75,44 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #23 Tripimir Piragič
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #87 Gaspar Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Tejnor, Stehlík, Biro, Bořuta, Lattner, Pastor, Zajíc – Beroun, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Račuk – Novák, Raška, Mrázek – Csamango, Guman, Číp – Špaček.
Duba - Kapstad, Duller, Schnetzer, Fischer, Hundertpfund, Schumnig, Kernberger, Kraus - S. Geier, Koch, Bischofberger - Richter, Talbot, Rheault - Ganahl, Neal, Lundmark - Kreuzer, Schettina, Brucker.
NEWSLETTER