TOP 6 je na dosah, posunou se do ní Orli proti Lublani?

Naši soupeři
SO 17. 12. 2016
Znojemští hokejisté zůstávají jen o skóre mimo vysněnou elitní šestku. Posunout se do ní mohou již v neděli od 17:30, kdy na domácím ledě hostí Lublaň. Ta je v tabulce poslední, ale dokáže být nepříjemná, první letošní duel na jihu Moravy vyhrála.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Jeff Frazee je jediným hráčem v kádru Lublaně, který okusil NHL

Jediný slovinský celek v soutěži se podobně jako v minulých letech krčí na dně tabulky. Sedmnáct bodů na kontě je sice lepším výsledkem než v minulé sezóně, nynějších sedm porážek v řadě a zvěsti o opakujících se finančních problémech týkajících se především výplat hráčů Olimpiji rozhodně nepřidávají.

Trenér Bojan Zajc má přesto v kádru několik jmen, která jsou kvalitní a pro soupeře představují nebezpečí. První útočná formace Pešut, Langkow, Bussières podporovaná z obrany ofenzivním obráncem Guimondem se dokáže prosadit prakticky v každém utkání. Americký brankář Jeff Frazee zase poskytuje jistotu mezi třemi tyčemi, která dokáže udržet spoluhráčům šanci na dobrý výsledek.

Jasným favoritem duelu ale je rozhodně Znojmo. A to i přes fakt, že první vzájemný duel sezóny s tímto soupeřem doma prohrálo 2:3. Stejným výsledkem poté zvítězilo ve Slovinsku. "Lublaň je hrozně nepříjemná v brejcích, umí je využít a když se jí to povede, hru zavře. Dobře pak brání a je nesmírně těžké se do jejich pásma pak dobývat. Bude to o vůli a o dobré přípravě na zápas," ví trenér Jiří Režnar.

Tomu bude stále chybět pětice zraněných útočníků, dobrou zprávou je ale páteční návrat slovenského střelce Romana Tomase do sestavy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 15 5 0 4 89:54

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 7. 12.
body 47 17
aktuální forma Znojmo – Linz 3:2
Innsbruck – Znojmo 1:4
Dornbirn – Znojmo 4:1
Graz – Lublaň 4:0
Dornbirn – Lublaň 7:2
Bolzano – Lublaň 6:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 21 bodů (8 + 13) Chris Langkow, 22 bodů (9 + 13)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 19 bodů (4 + 15) Sacha Guimond, 17 bodů (5 + 12)
brankář Patrik Nechvátal (92,6 %) Jeff Frazee (89,8 %)
využití přesilovek 18,9 % 8,0 %
úspěšnost oslabení 81,7 % 72,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babić, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #86 Natasha Pagonová

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Stehlík, Šulák, Lakos, McMonagle, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Lattner – Podešva, Šeda, Hughesman – Špaček, Wronka, Györi – Csamangó.
Frazee – Guimond, Čepon, Planko, Groznik, Chvatal, Batič – Pešut, Langkow, Bussières – Pem, Mušič, Hadžič – Zajc, Koren, Gabor – Ograjenšek, Uduč.
NEWSLETTER