Po sérii venkovních zápasů znovu doma. Orli si brousí drápy na Salzburg

Naši soupeři
SO 26. 11. 2016
Po téměř deseti dnech se v neděli znovu zaplní tribuny znojemské Nevoga Arény. Od 17:30 totiž Orli hostí třetí Salzburg, s nímž se porvou o body, které by jim mohly zajistit posun do vrchní poloviny tabulky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Luka Gračnar je dle statistik nejlepším gólmanem ligy. V posledních třech zápasech však pustil mezi tyče svého kolegu

V současné době už není rakouský velkoklub lídrem Erste Bank Eishockey ligy. V čele tabulky vystřídal úřadujícího mistra Linz, který má shodný počet bodů s druhou Vídní, a Red Bullu tak náleží až třetí pozice. Můžou za to výsledky z posledních zápasů. Svěřenci kanadského trenéra Grega Posse sice vyhráli tři utkání v řadě, ovšem to až v prodloužení. Před tím navíc padli s Klagenfurtem a Fehérvárem po samostatných nájezdech. A ještě jedna perlička, co se výsledků týče: Kdybyste si vsadili, že zápas Salzburgu skončí poměrem 4:3, měli byste vysokou šanci na úspěch. Pět posledních duelů tímto výsledkem opravdu dopadlo.

Kádr mužstva zůstává už několik týdnů stejný. Již třetí sezónu zde nalezneme i českého legionáře Zdeňka Kutláka. Ten je však momentálně na marodce. V produktivitě se nejvíce daří Johnu Hughesovi, jenž je se třiceti kanadskými body třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Ač Salzburg v loňském ročníku připravil Orly o titul mistra, zápasy s českým celkem pro něj nejsou nikdy jednoduché. "Jsme v půlce sezóny a tým by si měl už sednout. My ale nehrajeme tak, jak bychom si představovali," přemýšlí kapitán Rakušanů Matthias Trattnig.

Osmé Znojmo však může Red Bullu pozici v tabulce závidět. Z tažení po Rakousku, které zahrnovalo tři utkání, se vrátilo bez bodového zisku a soupeři z horní poloviny tabulky mu pomalu ale jistě utíkají. Na páté Bolzano ztrácí už sedm bodů. Vrásky na čele dělá trenérům kromě výsledků i marodka. Dlouhodobější zranění léčí útočníci Jiří Beroun, Roman Tomas, Teddy Da Costa a Patrik Novák. Do pátečního zápasu ve Villachu navíc kvůli zdravotním problémům nezasáhli ani forvard Colton Yellow Horn a obránce André Lakos. Jejich nedělní start zůstává otazníkem.

V posledním domácím zápase vyprovodili Orli rakouský Graz pěti góly. Povede se jim na tento výsledek navázat? Buďte u toho!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
36 17 15 2 2 121:118

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 8. 3.
body 31 47
aktuální forma Villach – Znojmo 5:1
Vídeň – Znojmo 3:2
Linz – Znojmo 4:3
Salzburg – Klagenfurt 4:3p
Salzburg – Innsbruck 4:3p
Dornbirn – Salzburg 3:4p
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 17 bodů (4 + 13) John Hughes, 30 bodů (15 + 15)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 17 bodů (4 + 13) Mark Emmett Flood, 15 bodů (2 + 13)
brankáři Marek Schwarz (89,1 %) Bernhard Starkbaum (89,7 %)
využití přesilovek 17,1 % 17,4 %
úspěšnost oslabení 81,7 % 88,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#16 Milan Zrnic, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#72 Damir Rakovic, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Biro, McMonagle, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Györi, Pucher, Wronka – Hughesman, Bartoš, Lattner – Csamangó, Šeda, Špaček.
Starkbaum (Gračnar) – Raymond, Viverios, Jakubitzka, Flood, Trattnig, Hochkofler - Raffl, Duncan, Thomas – Welser, Olson, Hughes – Herburger, Schiechl, Kristler – Cijan, Rauchenwald, Kainz.
NEWSLETTER