Orli poměří své síly s Dornbirnem, prolomí sérii porážek?

Naši soupeři
ČT 10. 12. 2015
Znojmu se po třech prohrách v řadě pomalu vzdaluje čelo tabulky, do pátečního utkání proto bude vstupovat s jasným úkolem zvítězit. Soupeřem bude aktuálně třetí Dornbirn, zápas začíná v 18:30!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Francouzský brankář Florian Hardy zaujal svými výkony již na MS v Praze, svoje kvality potvrzuje i v EBEL

Ambiciózní celek z rakouské spolkové země Vorarlbersko vyhlásil po neúspěšné loňské sezóně hon za play-off a přivedl řadu zvučných posil. Po odehrané více než polovině základní části se nachází na třetím místě a dokazuje, že změny v letní přestávce byly dobrým tahem a musí se s ním letos počítat jako s nelehkým protivníkem.

Rakušané dobře vědí, že každé utkání na jižní Moravě je dost obtížné. Loni dostali buldoci ve Znojmě během dvou utkání hned 18 gólů, na páteční duel proto přijedou jistě stoprocentně připraveni porvat se o cenné body do tabulky. "Ve Znojmě je vždy strašně těžké hrát, Češi jsou doma velice silní. Musíme se dobře starat o plnění defenzívních povinností," řekl útočník Martin Grabher-Meier.

Nálada ve Znojmě není pochopitelně v takové euforii jako u soupeře, Orli totiž poprvé v sezóně prohráli více jak dva zápasy v řadě. Dostat se zpátky na vítěznou vlnu proto budou chtít právě proti Dornbirnu, se kterým se jim vcelku daří. "Nehraje se proti nim vůbec snadno, v minulosti jsme je ale dokázali několikrát porazit. Pokud na to navážeme a dáme více gólů, potom uspějeme znovu," burcuje útočník Jan Lattner.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 11 3 1 0 70:38

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 5. 3.
body 47 52
aktuální forma Salzburg – Znojmo 5:3
Znojmo – Klagenfurt 1:4
Fehérvár - Znojmo 3:1
Dornbirn - Fehérvár 4:2
Dornbirn - Vídeň 3:4
Dornbirn – Bolzano 2:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 35 bodů (16 + 19) Christoper D´Alvise, 24 bodů (11 + 13)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 16 bodů (7 + 9) Andrew MacKenzie, 13 body (2 + 11)
brankář Patrik Nechvátal (91,80 %) Florian Hardy (93,00 %)
využití přesilovek 20,40 % 15,70 %
úspěšnost oslabení 83,20 % 81,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragic, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #64 Thomas Loicht

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Bača – Tomas, Pucher, Lattner – Číp, Bartoš, Yellow Horn – Šedivý, Podešva, Novák – Beroun, Rehuš, Špaček.
Hardy – D´Aversa, Magnan, MacKenzie, Caruso, Jeitziner, Lembacher – Grabher-Meier, Arniel, D´Alvise – Siddall, Zagrapan, Greentree – Livingston, Häußle, Petrik – Putnik, Achermann, Macierzynski.
NEWSLETTER