Vždy jsem se snažil a snažím útočit, popisuje svoji hru Jiří Klimíček

Rozhovory
ST 4. 2. 2015
Jedenadvacetiletý obránce s ofenzivním cítěním, jenž si zahrál i na mistrovství světa osmnáctiletých. To je stručná charakteristika Jiřího Klimíčka, který letos prvním rokem obléká znojemský dres. "Styl, který se praktikuje v EBEL, mi sedí," pochvaluje si v rozhovoru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po základní části jste skončil jako nejlepší bek ve statistice +/-, v týmu jste druhý za Peterem Pucherem. Jak si to vysvětlujete?
Tuhle statistiku ve skutečnosti ani moc nevnímám. Je to dáno tím, že jsem jako malý byl útočníkem. Když jsem pak začínal jako obránce, tak jsem byl vždy velmi ofenzivně naladěn, což znamenalo topení se v minusových hodnotách. O tom, že se mi letos takto daří, vím, ale je to asi poprvé v životě. Kanadských bodů jsem míval jako obránce dost, ale ve statistice +/- jsem nikdy nevynikal.

Jiří Klimíček vstřelil letos 1 branku a na 12 asistoval. Ve svých statistikách má 9 plusových bodů

Týmu se konec základní části podařil, vyhrál pět zápasů z šesti. Je potřeba před play-off něco měnit?
Po zápase s Fehérvárem máme tři dny volna a pak se opět sejdeme, potrénujeme a pořádně se připravíme na nadstavbu. Tuto část sezony vnímám jako malé play-off, které nás pořádně připraví.

Máte nějaký osobní cíl pro nadstavbovou část?
Samozřejmě chceme skončit jako první (úsměv). Ne, reálně bych chtěl, abychom byli do třetího místa a mohli si vybrat soupeře pro čtvrtfinále play-off. Budeme se snažit získat maximum bodů. Uvidíme, jak se nám to podaří.

Jak vnímáte po základní části EBEL jako ligu? Jak na vás působí?
Rozhodně je to kvalitní liga, daleko kvalitnější než česká první liga. Je o hodně rychlejší, silovější. Hraje se tu proti kanadským hráčům, kteří jsou právě dost dobří na bruslení, skvěle zvládají hru s hokejkami, silově jsou na tom bravurně. I proto se v EBEL hraje takový rychlý kanadský hokej. Hráči si tu mohou zvyknout na stále oblíbenější a úspěšnější styl hokeje. V Česku se hraje spíše na techniku, hra je svázána systémem a moc se neútočí. Tady je hokej více podobný zámořským ligám.

A vám osobně tento styl sedí?
Mně rozhodně ano. Pokud totiž nejsem ofenzivní obránce, tak jsem ultra ofenzivní obránce, vždy jsem se snažil a snažím útočit. Proto mi tento hokej sedí.

NEWSLETTER