Orli na cestě zpět na výsluní, proti je Salzburg

Naši soupeři
ST 29. 1. 2014
Z posledních tří zápasů získali znojemští hokejisté pouhé dva body, což znamenalo propad ze čtvrtého na šesté místo tabulky. Možnost napravit tuto nepříjemnou bilanci budou mít hned ve čtvrtek, kdy přivítají na domácím ledě lídra ze Salzburgu. Duel startuje v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Slovinský reprezentační gólman Luka Gračnar je velkou oporou rakouských Býků a právem se zasloužil o nominaci na olympiádu do Soči. V Salzburgu působí odchovanec Jesenice již čtvrtým rokem.

Salzburgu se letos daří. Oproti minulé sezóně si letos vybojoval účast ve vyřazovacích bojích již v předstihu a s rivalem z Vídně se přetahuje o první místo tabulky. Svěřenci amerického trenéra Dona Jacksona bodovali v pátek pošesté v řadě a na druhé Capitals mají momentálně náskok jeden bod.

Na zápasy se Znojmem však hráči Red Bullu nemají dobré vzpomínky. Letos dokázali zvítězit pouze jednou, a to v říjnu ve Znojmě po prodloužení. Dlouhodobě mají proti Orlům negativní bilanci. "Dva, tři hráči Znojma jsou extrémně rychlí, neustále čekají na šanci k rychlému brejku. Celý tým dokáže bleskově přejít z obranné do útočné fáze," analyzuje trenér Salzburgu Don Jackson. "Chceme proto hodně držet puk a hrát tak, abychom je do takových akcí nepouštěli," dodává. Chybět mu bude jen zraněný útočník Motzko.

Znojmo pobývající na šestém místě tabulky by se rádo znovu vrátilo na vítěznou vlnu. "Ukazuje se, že v téhle lize nemůžete ani na chvíli zaváhat. Musíme se z našich posledních zápasů poučit a vyvarovat se chyb," říká asistent trenéra Milan Navrátil. Orli se v posledních dnech hodně věnují nácviku přesilových her. V nich jsou čtvrtí nejlepší v lize, přesto trenéři vidí prostor ke zlepšení. "Salzburg je jeden z nejlepších týmů ligy, má velmi kvalitní hráče a agresivně forčekuje," všímá si Navrátil. Kromě zraněného útočníka Beránka bude ve čtvrtek chybět také nemocný Milan Procházka.

Fanoušci se od 18:20 mohou těšit znovu na stream Playo.tv v plné kvalitě zprostředkovaný HD přenosovým vozem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 8 2 0 4 51:43

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 6. 1.
body 4 9
aktuální forma Bolzano - Znojmo 4:0
Znojmo - Villach 2:3p
Znojmo - Vídeň 2:3sn
Linz - Salzburg 1:4
Salzburg - Vídeň 5:0
Villach - Salzburg 2:3
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 50 bodů (15 + 35) Thomas Raffl, 41 bodů (21 + 20)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 24 bodů (6 + 18)
Lubomír Štach, 24 bodů (4 + 20)
Troy Milam, 29 bodů (5 + 24)
brankáři Sasu Hovi (91,8 %) Luka Gračnar (91,9 %)
využití přesilovek 20,66 % 20,38 %
úspěšnost oslabení 83,18 % 83,17 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #10 Vladimir Babić, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #76 Maťjaž Hribar, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Pojkar, Müller – Procházka, Blatný, Fiala – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Novák, Bartoš, Jiránek.
Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler - Kristler, Latusa, Raffl - Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.
NEWSLETTER