Výhra je nesmírně důležitá, shodují se Henry se Stloukalem

Rozhovory
SO 12. 1. 2013
<em>Znojmo - </em>Po nevydařeném začátku, kdy Orli inkasovali v přesilovce, si znojemská družina se soupeřem pohrála. Nejdříve vyrovnal Burke Henry, následně zvýšil Marek Uram. Jihomoravané si již vedení uhlídali, a mohou se tak radovat z přiblížení se vyřazovacím bojům. „Tyto dva body se nám ještě budou hodit, snad se do play off dostaneme," neskrývá doufání Burke Henry.

Burke Henry svým gólem vyrovnal hru, spolu s Ondřejem Kacetlem patřili k hlavním strůjcům znojemského vítězství. „Zápas pro nás byl moc důležitý, navíc Maďaři hráli dobře. Snad se nám tyto dva body ještě vrátí a my se dostaneme do play off," řekl třiatřicetiletý kanadský zadák.

Rodák z kanadské provincie Manitoba vstřelil po dlouhé době gól. „Byl to jednoduchý gól, já jen dorážel do odkryté brány. Chtěl jsem pomoci týmu jako celku. Moje skórování je jen příjemný bonus. Navíc proti Fehérváru nebylo lehké se prosadit, úporně bránili a jezdili do přečíslení," popisoval Henry.

Trenér Martin Stloukal neskrýval po utkání ve Fehérváru radost nad výkonem svých svěřenců a ziskem dalších dvou bodů. Tentokrát mohl být spokojen také s hrou v závěrečném dějství, do kterého si Orli přinesli díky trefám Burka Henryho a Marka Urama hubené vedení 2:1. To si také v dramatické koncovce pohlídali. „Třetí třetiny, které nám v předchozích týdnech nevycházely, beru jako určité intermezzo, jež nemá cenu rozebírat, protože tam nevidím žádnou systémovou chybu. Tato část sezóny vyžaduje defenzivní styl hokeje a musím říct, že obrana se nám skokem zlepšuje,“ libuje si Martin Stloukal.

foto
⇒  Martin Stloukal

Kromě předváděné hry rozvášnily oba tábory fanoušků i některé výroky rozhodčích, kteří si neodpustili sporné či trochu necitlivé verdikty. „Bavil jsem se o tom i s kolegou, názor mám dlouhodobě stejný. Myslím, že v důležitých zápasech by rozhodčí měli do hry vstupovat co nejméně. Oni vědí, jak důležité to dnešní utkání bylo. Hrát v 5. minutě úvodní třetiny oslabení 3 na 5, kdy nám v jednom jediném střídání vyloučili dva hráče... Co na to říct. Oba dva týmy začnou být nervózní, protože neví, co od takového nastaveného měřítka rozhodčích čekat. Jestli se bude vylučovat každou minutu za každou kravinu nebo třeba jen za nějaký náznak faulu... V důležitých zápasech by měli rozhodčí nechat rozhodnutí o výsledku na hráčích,“ myslí si Stloukal.

Vítězství nad Fehérvárem výrazně posílilo orlí šanci na umístění ve vytoužené TOP 6. „S dnešním výsledkem jsem velmi spokojený. Teď to budou jen mé výpočty, ale dá se říct, že by nám do šestky mohly stačit dvě domácí výhry. Posouváme se dál, v neděli hrajeme proti Vídni. Pokud se nám utkání povede, tak poté můžeme odehrát další dva venkovní zápasy s vyrovnanější psychikou. Pokud by se nám nedělní duel nevyvedl za dva body, budeme muset něco uhrát ve Villachu a Salzburgu. Samozřejmě když budeme automaticky počítat s tím, že doma porazíme v posledním kole Innsbruck,“ rozvíjí postupovou matematiku kouč.

Na znojemské hokejisty čeká v neděli již zmiňované domácí derby s Vídní. Jaký program je pro Orly připraven v následujících hodinách? „Budeme se snažit přijet co nejdříve domů. V sobotu dopoledne budou mít hráči krátký trénink – třicet minut. Pak už volno. V neděli klasická příprava na utkání,“ nastínil harmonogram trenér Martin Stloukal.

Zdá se, že potíže s marodkou v týmu nemají konce. K dlouhodobě zraněnému Martinu Podešvovi se přidal i Jan Lattner, který se podle trenéra do zápasu nedostane ani v neděli: „Vypadá to, že mužstvo zůstane nezměněno, pokud nepřijde něco neočekávaného. Předpokládám ale, že nastoupíme ve stejné sestavě.“

NEWSLETTER