Dostanou se Orli z útlumu proti Villachu?

Naši soupeři
PO 5. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Neradostně vypadá bilance posledních zápasů Znojma v Erste Bank lize. Z posledních pěti duelů pět porážek, jen sedm vstřelených branek a sestup na předposlední místo ligové tabulky. Orlí letku trápí hlavně zranění klíčových hráčů, přesto dál bojuje o návrat na vítěznou vlnu. Další pokus bude mít už zítra, v úterý od 19:15 hodin, kdy na znojemském zimním stadionu přivítá rakouský Villach. Přijďte podpořit znojemské hokejisty a užít si mikulášské překvapení!
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Ambiciózní Villach před letošní sezónou vyhlásil útok na čelní pozice v lize, jenže začátek sezóny byl pro korutanský celek doslova katastrofální. Přesně měsíc – od 16. září do 16. října – nezískal tým pod vedením kanadsko–rakouského trenéra Michaela Stewarta ani jeden bod, v tabulce byl beznadějně poslední a z kádru vyhodil dvě zámořské posily, které nepodávaly očekávané výkony.

foto
⇒  S jedenácti góly nejlepší střelec Villachu Markus Peintner

Na jejich místo přivedl zkušené veterány – rakouského reprezentanta s ďábelským vzezřením Markuse Peintnera, čtyřicetiletého vůdce Michaela Craiga a produktivního Kanaďana Toporowskiho – a začala velká stíhací jízda. Nyní je Villach na osmé příčce v tabulce se ztrátou čtyř bodů na první šestku a nadále stoupá pořadím.

Kromě zmíněné trojice, která přišla v průběhu sezóny, táhne tým především rakouský reprezentační brankář Bernhard Starkbaum, s úspěšností 93,3% statisticky druhý nejlepší gólman ligy. Starkbaum si spolu s obránci udělal z vlastního stadionu nedobytnou pevnost a v posledních pěti utkáních tam inkasoval jedinou branku!

Na druhé straně ledové plochy se o produktivitu starají nejlepší nahrávač soutěže Roland Kaspitz (2 + 27), Kanaďan Derek Damon (7 + 12), slovinská hvězda Tomaž Razingar (6 + 9) nebo již zmíněný Markus Peintner (11 + 10). Obranná dvojice Kevin Mitchell (6 + 20) a Gerhard Unterluggauer (6 + 7) patří zejména v přesilovkách k nejnebezpečnějším v lize.

Vzájemné zápasy

V konfrontacích dvou orlích celků se lépe daří Villachu. Na jihu Moravy nejprve kvalitním defenzivním výkonem a rychlými brejky ubránil aktivnější znojemské hokejisty a v poslední minutě prodloužení rozhodl o své výhře 3:2, v Korutanech pak jasně dominoval a nevýrazné Orly porazil jednoznačným rozdílem 5:0.

Z kabiny Orlů

foto
⇒  Peter Pucher je se 17 body nejproduktivnějším hráčem Orlů

Znojemskou sestavu kosí zranění a zdravotní problémy, které ze hry vyřadily Jana Šedu, Petra Kanka, Tomáše Komínka, Martina Škadru i kapitána Jiřího Berouna, v neděli na ledě Salzburgu tak trenéři poprvé neměli k dispozici čtyři kompletní útočné formace. Ani jeden z této pětice pravděpodobně nezasáhne do hry ani v úterý.

Velkým problémem Orlů je momentálně produktivita, bilance sedmi gólů v posledních pěti zápasech mluví za vše. „V posední době máme se střílením branek velké problémy, puku se prostě nechce do branky,“ komentuje útočník Aleš Staněk. „Nevím, čím to je. Možná jen nemáme štěstí, šance si přitom vytváříme. Chceme už vyhrát,“ hlásí odhodlaně.

Fanoušci Orlů se při zápase mohou těšit nejen na hokejové napětí, ale také na speciální mikulášské překvapení. Proto přijďte podpořit znojemské hokejisty a užít si úterní večer na znojemském stadionu.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Igor Dremelj (SLO), Wilhelm Schimm (GER)
Čároví: Damir Rakovic (SLO), Stefan Siegel (AUT)

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Kacetl – Bořuta, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Hranáč, Vosátko – Staněk, Pucher, Říha – Podešva, Haman, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Videlka – Lattner, Trojan.

EC REKORD–Fenster VSV: Starkbaum – Mitchell, Unterluggauer, Altmann, Kuznik, Bacher, Steiner, Köfeler – Razingar, Damon, Toporowski – Peintner, Kaspitz, Craig – Wanvig, Pewal, N. Petrik – B. Petrik, Martinz, Hartl.

Další zápasy 29. kola

EC Red Bull Salzburg – KHL Medveščak Zagreb
EC–KAC – HDD TILIA Olimpija Ljubljana
HK Acroni Jesenice – Moser Medical Graz99ers
UPC Vienna Capitals – EHC LIWEST Black Wings Linz

NEWSLETTER